Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gazeteden Kare Sepet Nasıl Yapılır?

Güzel bir kendin yap projesi anlatımı var sırada. Yine gazeteleri değerlendirerek muhteşem bir sepet yapıyoruz. İstediğiniz gibi boyayabilirsiniz. Anlatması bizden zevkinize göre boyamak , süslemek  sizden. Geçtiğimiz günlerde gazeteden dikdörtgen sepet yapımından bahsetmiştik. Bugün ister dikdörtgen , ister kare olarak yapacağınız şık bir sepet anlatıyoruz. Anlattığımız sepetin boyutlarını da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Eski gazetelerden kirli sepeti yapımı geri dönüşüm yaparak büyük bir sepet yapabilirsiniz. Yine gazetelerden yuvarlak sepet yapımı yapabilirsiniz. İçine meyve koyabilirsiniz. Ekmek sepeti modelleri olarak kullanabilirsiniz. İçine hobi malzemeleriniz , iplerinizi koyabilirsiniz. Cam kavanoz ile gazeteyi birleştirerek evde dekoratif vazo yapımı yapabilirsiniz. Bu şekilde ürünleri çoğaltıp , çeşitliliği artırabiliriz. Gazeteden neler yapılır sorusunun en güzel cevabı örgü sepet modelleri olurdu galiba.

Gazeteden Sepet Yapımı Anlatımlı

Sizlere birazdan resimli olarak çok güzel bir sepet yapımından bahsedeceğiz. Beyaz renkle , kahverengi ile boyayabilirsiniz. Gazeteden sepet boyama işlemlerini akrilik boyalarla yapabilirsiniz. Sprey boya kullanabilirsiniz. Elinizde hangisi varsa, ne şekilde boyamak size kolay geliyorsa o yolu tercih edebilirsiniz. Temel olarak sepetler önce gazeteden tüpler hazırlıyoruz . Ve bu tüpleri kullanarak şekildi boyda, ebatlarda , desenlerde sepetler yapıyoruz. Kare , dikdörtgen, yuvarlak modeller , saplı , sapsız modeller yapabilirsiniz. Sizlere birçok şekilde kullanacağınız güzel bir sepet hazırladık. Yapılışını aşağıda resimli olarak görebilirsiniz.

Malzeme olarak kare veya dikdörtgen bir kutu, mandal, gazete, tutkal, sprey boya, makas, fırça, cetvel ve kaleme ihtiyacınız olacak. Malzemelerimiz hazır ise başlayabiliriz sepeti yapmaya.

Gazeteden Kare Sepet Nasıl Yapılır? 3

Gazeteden Kare Sepet Nasıl Yapılır? 2

Biz renk olarak kahveyi seçtik. Sizler istediğiniz renkte boyayabilirsiniz. Güzel oldu değil mi.

Gazeteden Kare Sepet Nasıl Yapılır? 1

Kaynak : http://www.usefuldiy.com/diy-newspaper-weave-basket/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Gazeteden Kare Sepet Nasıl Yapılır?”
  1. Fatma dedi ki:

    Gazete hangi kısımda acaba.. Ben göremedim

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Fatma Hanım. Gazete şeritlerin nasıl hazırlandığı ayrıntılı bir şekilde yok resimlerde. Burada nasıl yapıldığını bulabilirsiniz. https://mimuu.com/gazeteden-sepet-nasil-yapilir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler