Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gazeteden Dikdörtgen Sepet Nasıl Yapılır?

Gazeteden neler yapılır örneklerini isteyenler için halka halka çok güzel bir sepet hazırladık. Çok şık bir sepet kare olarak hazırlayabilirsiniz. Dikdörtgen olarak hazırlayabilirsiniz. Ve hazırladığınız gazeteden sepet boyama istediğiniz renklerde boyayarak ev dekorasyonunuza renk katabilirsiniz. Daha öncede sizlere farklı modellerde anlattığımız sepet modelleri var. Mesela çok güzel sevimli dostlarımız için gazeteden kedi evi yaptık. Gazeteden sepet yapımını istediğiniz modellerde , renklerde yapabilirsiniz.

Gazeteden Dikdörtgen Sepet Yapımı

Halka halka yapıyoruz bu sepeti. Halkanın boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Yapılışını biz sizlere ayrıntılı , resimli olarak vereceğiz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz.

Malzemeler

  • Gazete
  • Tutkal
  • Makas
  • Silindir halka
  • Makas
  • Mandal
  • Ahşap çubuk

Gazeteden Dikdörtgen Sepet Nasıl Yapılır? 23

Malzemeler hazırsa başlıyoruz. Yapılışını sizlere resimli olarak vereceğiz. Öncelikli olarak gazete parçalarından ahşap çubuk kullanarak unuz tüpler oluşturuyoruz. Sayıları yapacağınız sepet büyüklüğüne göre değişir. Daha sonra oluşturduğumuz tüpleri silindir halka etrafına sararak halkalar oluşturuyoruz. Daha sonra gazetenin yarım sayfasını kullanarak ve daha da küçülterek. Dikdörtgen parçalar hazırlayalım. Kısa kısımlar için 3 x 7 ,  uzun kenarlar için 3 x 7 taban için 5 x 7 halkalar tutturuyoruz. Tüm işlemler bittikten sonra istediğiniz renkte sprey boya ile boyuyoruz.

Şimdi nasıl yapıldığını adım adım resimli olarak görelim.

Gazeteden sepetimiz hazır. Çok güzel oldu. Kim inanır gazete olduğuna.

Gazeteden Dikdörtgen Sepet Nasıl Yapılır? 16

Kaynak : https://www.guidecentr.al/construct-an-amazing-rolled-newspaper-box

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler