Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gazeteden Kedi Evi Yapımı

Gazeteden neler yapılabilir için yeni bir yöntem daha. Çok şık. Sevimli kedilerimizin kendi evleri olacak. Hemde çok güzel bir projeden. Geri dönüşüm fikirlerine muhteşem bir örnek. Daha önce kartondan kedi evi yapımını göstermiştik. Şimdi ise benzer bir teknikle gazeteden kedi evi yapımını göstereceğiz. Gazeteden sepet modelleri yapacak değiliz ya hep. Birazda sevimli dostlarımızı düşünelim. Geri dönüşüm olabilecek malzemelerden birçok şey yapabilirsiniz. Konserve kutularını kullanabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan birçok fikir yapabilirsiniz. Şampuan kutularından, peynir ve yoğurt kaplarından. Plastik şişelerden. Birçok üründen tasarım oluşturabilirsiniz.

Yapılışını sizlere adım adım resimli olarak vereceğiz. Gazeteden sepet yapımı gibi . Benzer teknikle yapılıyor. Sepet modellerinde genelde tek gazete ile ilerlerken bu modelde aynı anda 2 rulo ile ilerleyeceğiz. Birin alttan geçirirken diğer ruloyu üstten geçireceğiz.

Gazeteden Kedi Evi Nasıl Yapılır?

Sepetin önce alt kısmını yaparak başlıyoruz. Orta kısmını resimde gördüğünüz gibi örüyorsunuz. Daha sonra adım adım resimde gösterildiği gibi etrafını örmeye başlıyorsunuz. Sonrasında ise istediğiniz renkte sprey boya ile boyayabilir , vernikleyebilirsiniz.

 

Kedi evinin ağız kısmının yapılışı da ayrıntılı bir şekilde resimlerde ayrıntılı bir şekilde gösterilmiştir. Bittiğinde çok güzel oluyor. Daha önceden okumuş olduğunuz evde biriken gazeteleri bu şekilde değerlendirmiş oluyoruz. Ve kendi ellerimizden çıkan , kendi el emeğimiz olan ürünler ortaya çıkıyor.

Gazeteden Kedi Evi Yapımı 41

Gazeteden Kedi Evi Yapımı 42

Gazeteden Kedi Evi Yapımı 43

Gazeteden Kedi Evi Yapımı 44

Kaynak :    http://www.liveinternet.ru/users/4979344/post234565484/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler