Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Miyuki Bileklik Yapımı

Videolu anlatımlı bilekte çok hoş duran miyuki bileklik yapımı hazırladık. Miyuki bileklik örneklerine daha önce yapılışını anlatan çalışmalar hazırlamıştık. Miyuki bileklik yapımı adım adım resimlerle inceleyebilir daha sonra istediğiniz renk boncuklarla yapabilirsiniz. Sizin ellerinizden çıkan her çalışma çok güzel olacaktır. Bileklik modellerinde miyukilerde tuğla tekniği var. Tuğla tekniği ile de bilekliklerinizi, kolyelerinizi yapabilirsiniz. Miyuki tuğla tekniği kolye yapımı çalışmalarını inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Miyuki bileklik tezgahınız varsa çalışmalarınızı tezgah üzerinde de yapabilirsiniz. Sıra sıra belli bir şablona göre yapılıyor bileklikler. Ya o şablona göre, boncuk sayısına göre ipe boncuklar dizilip örülüyor yada yine şablona göre boncuklar sırası ile alınarak örülüyor. Miyuki bileklik aparatlarını nette bulabilirsiniz. Çevrenizde birçok yerde bulabilirsiniz. Güzel bir aparatla yapılmış bilekliğin yapılışını inceleyelim.

Miyuki Bileklik Nasıl Yapılır?

Miyuki bilekliğin şablonunu sizlerle paylaşacağız. Tabiki bilekte nasıl durduğunu da paylaşacağız. Miyuki bileklik yapımının tarifini ise videolu olarak hazırladık. Miyuki bileklik başlarken video başında malzeme listesi verilmekte. Miyuki bileklik yapımı için kullanacağımız şemayı görelim önce.

Miyuki Bileklik Yapımı 1

Kolay bir çalışma. 6 – 7 saat gibi bir sürede bu çalışmayı tamamlayabilirsiniz. Bilekliği orta kısımda bırakıp yanlarına boncuk sıraları, yıldız, pullar ekleyerek çok daha şık hale çeviriyoruz. Böyle bir bileklik için bilek ölçüsü alındıktan sonra 0,5 cm daha eklenmiş. 1 cm daha bileklikte kullanılan aparat ekleme yapacaktır. Yine çalışmanızı bileğinize ölçelerek ilerleyebilirsiniz.

Bilekliğin bittiğinde bilekte nasıl durduğuna bakalım. Ben çok beğendim. Eminim sizlerde çok beğeneceksiniz.

Miyuki Bileklik Yapımı 3

Miyuki Bileklik Yapımı

Miyuki Bileklik Yapımı 2

Harika değil mi. Şimdi miyuki bileklik yapımının aşamalarını videodan izleyelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.perlesandco.co.uk/DIY-Hiilos-magnetic-clasp-multi-row-bracelet-and-Miyuki-weaving-s-8441-79.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler