Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kum Boncuktan Yusufçuk Broş Yapımı

Kum boncuktan daha önce farklı çalışmalar yapmıştık. Şimdi paylaşacağımız teknikle kum boncuktan deniz atı broş yapımı paylaşmıştık. Kum boncuktan ağaç yapımı, kum boncuktan çeşitli süslemeler , kum boncuktan takı modelleri , kum boncuktan hayvan modelleri paylaşımlarımız olmuştu. Hepsi birer şaheser. Bayılacaksınız. Mutlaka incelemenizi tavsiye ederim. İnsanın içini açıyorlar.  Bugün yine sizlere çok şık kum boncuktan broş yapımı paylaşacağız. Renkli farklı boylarda taşlar, boncuklar, inciler kullanarak yapıyoruz. Nasıl yapıldığını adım adım resimlerle bulacaksınız. Sizde yaptığınız broşları bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yaka İğnesi Nasıl Yapılır?

Bu güzel el yapımı broş modelleri için renkli boncuklara, işlemek istediğimiz desene, makasa, keçeye, iğneye , ipliğe, broş iğnesine ihtiyacımız olacak. Önce model olarak ne yapmak istiyoruz onu belirliyoruz. Yazıcıdan işlemek istediğimiz deseni çıkartıyoruz. Ve keçe üzerine desenin dış hatlarını çiziyoruz. Ve burada hayal gücü devreye giriyor. İstediğimiz şekilde süslemeye , keçe üzerine boncukları dikmeye başlıyoruz. Boncukları dikme işlemleri bittikten sonra aynı şekilde bir keçe daha kesip broşun arkasına misina ( veya hayal ip ) ile dikiyoruz. 2. kestiğimiz keçe üzerine broş iğnesini yapıştırıyoruz.

Bu aşamaya kadar olan kısımları adım adım resimli olarak görelim. Daha önceki çalışmalarınızdan kalan boncuklarınız varsa kullanabilirsiniz.

Broşumuz bitti. Muhteşem görünüyor. El emeğiniz olan bu zarif broşu keyifle kullanabilirsiniz artık.

Kum Boncuktan Yusufçuk Broş Yapımı 25

Kum Boncuktan Yusufçuk Broş Yapımı 24

Kum Boncuktan Yusufçuk Broş Yapımı 23

Kum Boncuktan Yusufçuk Broş Yapımı

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/570515-vyshitaya-biserom-brosh-strekoza

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler