Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kum Boncuktan Takı Örnekleri

Yine harika modeller. Sizde benim gibi bayılacaksınız. Sizlere teknik olarak kum boncuk takı yapımı anlatımlı olarak fotoğrafla nasıl yapıldığını anlatacağız. Keçe üzerine , deri üzerine işleme olarak yapabilirsiniz. Çok renkli ve çeşit çeşit boncuklardan yapacağınız çok şık kolye modelleri. Daha önce sizlere kum boncuk örme kolye yapımını göstermiştik. Galeri içinde aynı teknikle yapılmış farklı modelleri de göreceksiniz. Şimdi gördüğünüz modeller gibi daha önce de bir galeri paylaşmıştık. Kum boncuk takı modelleri arasında küpe modelleri, kolye modelleri, bileklik modellerine, kemer modellerine  örnek görebilirsiniz.

Şimdi bulacağınız modeller hem örme şeklinde hemde keçe veya deri üzerine işleme şeklinde yapılmış. Önce deseni belirliyorsunuz. Kelebek olabilir, gül olabilir, çiçek olabilir, yusufçuk olabilir. Beğendiğiniz deseni keçe üzerine veya deri üzerine kalem ile çiziyorsunuz. Ve başlıyorsunuz desenin içini boncuklarla işlemeye. İğne ve iplik kullanarak boncukları istediğiniz tarz , büyüklük ve renge göre deri veya keçe üzerine dikiyorsunuz. Boncuk kolye yapımı bazı modeller bu şekilde yapılıyor.

Nasıl yapıldığına dair teknik olarak bir fotoğraf görelim.

Kum Boncuktan Takı Örnekleri 94

Kum Boncuktan Takı Örnekleri 95

 

Boncuk Takı Modelleri

Bu modellerin ayrıntılı olarak yapılışı yok. Sizlere az önce teknik olarak nasıl yapıldığına dair ufak bir paylaşımda bulunduk. İlerleyen zamanlarda ayrıntılı bir şekilde nasıl yapıldığına dair paylaşımlarımız olacak.

Kaynak : https://tr.pinterest.com/pin/380483868493556863/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler