Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Epoksi Magnet Yapımı

Özel günlerimizde hediyelik fikir olarak kullanmak için şahane bir model hazırladık. Fotoğraflı magnet yapımı. Adım adım videoda nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Sonrasında nişan, söz, düğün, kına, nikah gibi gelen misafirlerimize hediyeliklerimizi hazırlayacağız. Epoksi hediyelik farklı desenlerde hazırlanarak yeni doğan bebek hediyeleri, doğum hediyelikleri olarak hazırlayabilirsiniz. Bir modelin yapılışını inceledikten sonra üzerinde düşünerek biraz da hayal gücümüzü kullanarak çok güzel tasarımlar oluşturabiliriz. Epoksi hediyelik eşyalar, tepsiler, bardak altlıkları tasarlayabiliriz. Yeni magnet yapımına geçmeden önce daha önce paylaştığımı epoksi, kristal reçine çalışmalarına değinelim.

Epoksi Magnet Yapımı

Hobi dünyasında birçok yerde kullanıyoruz. Epoksi kolye yapımı içinde canlı çiçeklerin, kuru çiçeklerin kullanıldığı en güzel çalışmalardan bir tanesi. Nasıl yapıldığını merak ediyorsanız daha önce paylaştığımız kristal reçine kolye yapılışına göz atabilirsiniz. Öncelerde kitaplarımızın arasında çiçekler kuruturduk. Bu çiçekleri epoksi çalışmalarında kullanabiliriz. Canlı çiçekten telefon kılıfı yapımı da ilginizi çekecek çalışmalardan. Kendimize özel en güzel telefon kılıfı modellerini yapabiliriz. Dantel modellerinden motifler kullanarak telefon kılıfları hazırlayabiliriz. Tepsiler, bardak altlıkları, nişan – söz hatıraları hazırlayabiliriz.

Epoksi Fotoğraflı Magnet Nasıl Yapılır?

Daha önce kokulu taş yapımı, kokulu sabun yapımında kullandığımız bazı kalıpları epoksi yapımında da kullanabiliriz. Bebek hediyelikleri olarak kokulu taş modellerini çok kullandık. Kokulu taş değişik modellerde hala hediyelik olarak yapılıyor. Son günlerde ise epoksi hediyelikler kullanılıyor. Özellikle evlenecek gençler arasında. Epoksi yaparken ise kullanacağımız silikon kalıplar esnek olursa  daha iyi olacaktır. Malzemeyi içinden kırmadan rahatça çıkartmak için.

Son olarak epoksi magnet yapımını videodan öğrenelim.

Kaynak : https://www.instagram.com/_aesthetic_hues__/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler