Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kapı Çelengi Yapılışı

Harika bir model yapılışı hazırladık. Örgü kapı çelengi yapılışı. Örgü kapı süsü modellerinden, kapı süsü modellerinden çokça bahsetmiştik. Şimdi harika bir model yapılışı daha hazırladık. Örgü çiçek modelleri, kozalaklar, kar taneleri, boncuklar ile süslediğimiz bir kapı süsü. Daha önce kozalaktan kapı süsü yapımı projesi hazırlamıştık. Nasıl yapıldığını merak ediyorsanız inceleyebilirsiniz. Örgü kapı süsü modellerinde elinizde geri dönüşüm eşyalarınız varsa onları kullanabilirsiniz. Örgü kapı süsü yapılışı için artık iplerinizi de kullanabilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız kapı çelengi yapılışı da artık iplerle, kalan iplerle yapılabilecek bir proje. Örgü aplike modellerimizde harika çiçekler var. Oradaki modellerden beğendiklerinizi yapabilirsiniz. Kapı çelenginde örgü kuş modelleri kullanabilirsiniz. Yine örgü kuş yapımı amigurumi oyuncak modellerimiz arasında tarifleri mevcut.

Kapı Çelengi Nasıl Örülür?

Hazır olarak çevremizden rahatlıkla bulabilceğimiz köpük, strafor çelenkler kullanıyoruz. Straforun etrafını saracak şekilde renk renk şeritler örüyoruz. Ve çelengin etrafına dikiyoruz. Daha sonra çeşitli örgü çiçeklerle, incilerler, kozalarla ve çeşitli süslerle çelengi hazırlıyoruz.

Örgü Kapı Çelengi Yapılışı 6

Örgü Kapı Çelengi Yapılışı 4

Örgü Kapı Çelengi Yapılışı 2

Örgü Kapı Çelengi Yapılışı 3

Örgü Kapı Çelengi Yapılışı

Örgü Kapı Çelengi Yapılışı 7

Çelengin etrafını hazırladıktan sonra süsleme kısmına geçiyoruz. Çeşitli örgü çiçekler, örgü yapraklar örüyoruz.

Örgü Kapı Çelengi Yapılışı 9

Örgü Kapı Çelengi Yapılışı 10

Örgü Kapı Çelengi Yapılışı 8

Çiçekleri hazırladıktan sonra çelengi hazırlıyoruz. Çiçekler, kozalaklar, kar taneleri ile dilediğiniz düzenle dikebilir veya sıcak silikon ile yapıştırabilirsiniz. Süslemek için püsküller, ponponlar, inciler de kullanabilirsiniz.

Örgü Kapı Çelengi Yapılışı 11

Örgü Kapı Çelengi Yapılışı 12

Örgü Kapı Çelengi Yapılışı 15

Örgü Kapı Çelengi Yapılışı 14

Örgü Kapı Çelengi Yapılışı 13

Örgü Kapı Çelengi Yapılışı 1

Kaynak : https://merinoandtomatoes.com/blog/2018/02/winter-wreath/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler