Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bebek battaniyesi modellerinden hem kolay hem de çok şık bir battaniyenin yapılışıyla devam ediyoruz. Zikzak örgü modellerini hep tığ ile örecek değiliz ya birde şiş örgü ile örelim. Şiş örgü örnekleriyle çok güzel örgüler, battaniyeler ördük. Evde kalan ipleri değerlendirdik. Mesela az sonra öreceğimiz kolay örgü bebek battaniyesi yapılışı evde olan artık ipleri değerlendirmeye birebir örnek. Bebek battaniyesinde motifli örneklerde, düz şiş örneklerde evde olan motifleri kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi örneği yapımı için genelde bebe yünleri ve pamuklu ipler kullanılıyor. Elinizde ipleri değerlendirmek istiyorsanız ipinize uygun şişler ve aynı kalınlıkta olan ipleri bir arada kullanabilirsiniz. Bir kalın bir ince ip güzel durmayacaktır. Battaniyeleri tamamladığınızda kenar oyası olarak örgü biye tercih edebilirsiniz. Mesela kenar biyeli battaniye nasıl örülür paylaştığımız modeller arasında. İnceleyerek fikir edinebilirsiniz. Süper kolay bebek battaniyesi için talimatlara geçiyoruz.

Kolay Zikzak Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Zikzak örgü modellerinden yeni bir örnek daha. Bebek battaniyesi olarak başlıyoruz ama uyarlanarak bu modelden çok güzel örgü hırkalar, örgü yelekler yapılabilir. Bence çok yakışır. Sizce nasıl olur. Haraşo örgü modeliyle  zikzaklı battaniye tamamlandığında aşağıdaki gibi duracak.

Kolay Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Battaniyenin boyutları 72 cm genişliğinde 100 cm uzunluğunda. Açık gri, krem, hardal ve antrasit renklerle % 100 yünlü iplikle örülmüş. 6 mm şiş kullanıyoruz. 16 ve katları +7  ilmek ile öreceğimiz ilmek sayıların ayarlıyoruz. Aşağıdaki model için şişe 135 ilmek atıyoruz.

Kolay Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Kolay Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

Son olarak ise vidoya geçip kolay örgü bebek battaniyesi yapılışını izleyelim. Bol hobili huzurlu günler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler