Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pamuklu İpten Supla Yapımı

Örgü supla modellerinden zarif bir örneğin yapılışını hazırladık. Pamuklu ipler, merserize iplerle istediğiniz renklerle örebilirsiniz. Pamuklu ipten supla yapımı orta kısımdaki tur sayıları artırılarak örgü paspas modellerinde de kullanılabilir. Banyo dekorasyonunda paspas olarak çok güzel duracak. Biz bugün masalarımızı süsleyecek, sofralarımızı süsleyecek örgü supla modeli olarak tarifini hazırladık. Suplaların çapını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. İç  çapında tur sayısını biraz daha az tutarak ve kenar oyasını aynı şekilde örerek örgü bardak altlığı olarak örüp kullanabilirsiniz. Supla ve bardak altlığı takımı masalarınızda çok güzel duracak. Örgü supla yapımı için beyaz ve gold rengi kullanıyoruz. Farklı renklerle de güzel duracak yuvarlak örgü modellerinden. Suplalarda makrome iplerini kullanabilirsiniz. Makrome düğüm teknikleriyle çok güzel modeller hazırlayabilirsiniz. Mesela sizlere makrome dikdörtgen supla yapımı fikir verebilir. Pamuklu ipten supla yapımı detaylarına geçiyoruz.

Supla Yapımı Örgü

Pamuklu iplerden beyaz ve gold rengini seçiyoruz. Merserize ipler veya beğendiğiniz farklı iplerle de örebilirsiniz. Trabzan, zincir kafesler ile kolayca örüyoruz. Uç kısma inci de ekleyebiliriz. Kahve tonlarıyla da örülmüş örneğini göreceğiz. Bence o şekilde de çok güzel, çok gösterişli olmuş. Örgü çiçek modelleriyle, örgü gül modelleriyle de süsleyebileceğimiz bir örnek.

Pamuklu İpten Supla Yapımı 3

Pamuklu İpten Supla Yapımı 1

Pamuklu İpten Supla Yapımı 4

Pamuklu İpten Supla Yapımı 2

Pamuklu İpten Supla Yapımı 5

Çok güzel görünüyor değil mi. Beyazın zarifliği, asilliği. Hadi pamuklu ipten supla yapımı anlatımına geçelim. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://www.instagram.com/mirianartesemcroche/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler