Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ters Örgü Nasıl Örülür?

Şiş örgü tekniklerinin temel başlangıç bölümlerini anlatan güzel görseller, güzel videolar hazırladık. Ters örgü nasıl örülür bugün onu öğreneceğiz. Daha önce şişe ilmek nasıl atılır, düz örgü nasıl örülür tekniklerini öğrenmiştik. Şimdi de ters örgü nasıl örülür onu öğreneceğiz. Sonrasında kolay modellerle başlayıp istediğimiz modelleri örmeye başlayabiliriz. Mesela kolay bebek örgü modellerini örebiliriz. Bebek battaniyesi, bebek yelekleri örebiliriz. Hobi dünyasına ait birçok örgü modelleri ve yapılışlarında ters örgüyü kullanabiliriz. Düz örgü, ters örgü ile yapılmış kolay modelleri örebiliriz.

Düz ve Ters Örgü Nasıl Yapılır?

Örgüye yeni başlayanlar için şiş örgü modellerini öğrenmek isteyenler için ters örgü nasıl örülür ondan bahsedeceğiz. Düz örgü ve ters örgüyü öğrendikten sonra pirinç örgü modeli örebiliriz. 1 düz ilmek 1 ters ilmek örüp pirinç örneğini örebiliriz. Düz örgü ile haraşo örgü modelleriyle örülmüş modelleri örebiliriz. Ön sıra ve arka sırada sadece düz örneği kullanarak haraşoyu örebiliriz.

İlk olarak resimlerle ters örgünün nasıl örüldüğünü öğrenelim.

Ters Örgü Nasıl Örülür?

Ters Örgü Nasıl Örülür? 1

Ters Örgü Nasıl Örülür? 2

Ters Örgü Nasıl Örülür? 3

Ters Örgü Nasıl Örülür? 4

Ters Örgü Nasıl Örülür? 5

Resimlerle ters örgü nasıl örülür inceledik. Son olarak videoya geçelim. Daha kolay bir şekilde ters örgüyü örebiliriz. Aynı zamanda düz örgünün ne nasıl örüldüğünü videoda göreceğiz. Böylece 1 düz 1 ters lastik, 2 düz 2 ters lastik, haraşo, pirinç gibi kolay modelleri örebiliriz.

Kaynak : https://knitting.com/how-to-purl-stitch/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler