Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Kazaktan Puf Nasıl Yapılır?

Eski kazakları değerlendirme, eski gömlekleri değerlendirme projelerinden zaman zaman bahsediyoruz. Eski gömlekten çanta, eski gömlekten yeni gömlek yapımı, eski kazaktan paspas yapımı, eki kazaktan battaniye yapımı gibi modellere değindik. Son zamanlarda ise eski battaniyeden mont yapımı popüler. Peluş battaniyeden, kullanılmayan battaniyelerden montlar dikebilirsiniz. Eğer nasıl dikeceğinizi merak ediyorsanız battaniyeden kaban yayımını inceleyebilirsiniz. Bebek battaniyesinden, büyük battaniyelerden mont dikebilirsiniz. Bugün eski kazaktan puf nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Daha önce çeşitli örgü modelleriyle ördüğümüz örgü puf modellerinden bahsetmiştik. Tığ işi puflar, şiş örgü puflar, kumaş puflar ördük ve diktik. Hazır pufları üzerine örgülerle kaplama yaparak yeni puflara çevirdik. Mesela makrome puf kılıfı nasıl yapılır paylaştığımız fikirler arasında. Bugün çok kolay bir şeklide yapacağımız puftan bahsedeceğiz. Hazırsanız hemen anlatıma geçip eksik kazaktan puf nasıl yapılır öğrenelim.

Eski Kazaktan Puf Yapılışı

Bir kendin yap projesiyle daha devam ediyoruz. Kullanmadığımız, küçük gelen bir kazağı kesip biçerek pufa çeviriyoruz. Birazdan tüm aşamaları fotoğraflarla inceleyerek kolayca pufu dikeceğiz. Örmek yok. Kolayca 1 günde pufu tamamlayabiliriz.

Kazaktan puf yapılışı için ilk olarak kullanmadığımız bir kazağa ihtiyacımız olacak. Aynı renkle ipe ve astar kumaşa ihtiyacımız olacak. Şimdi aşamalarla puf nasıl dikilir öğrenelim.

Çok güzel oldu. Eğer sizde yapmak isterseniz tüm aşamaları takip ederek kazaklarınızı değerlendirebilir en güzel pufları dikebilirsiniz.

Eski Kazaktan Puf Nasıl Yapılır? 1

Eski Kazaktan Puf Nasıl Yapılır? 5

Eski Kazaktan Puf Nasıl Yapılır? 8

Kaynak : https://alicewingerden.com/2014/10/diy-sweater-pouf-ottoman/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler