Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Balkabağı Kupa Kılıfı Nasıl Örülür?

Örgü modelleri ve yapılışlarından güzel bir projeyle devam ediyoruz. Tam mevsimine gelmişken güzel bir örgü balkabağı yapmasak olmazdı. Kendimize veya sevdiklerimize hediyelik fikirler olarak öreceğimiz tığ işi kupa kılıfı modelleri anlatımı hazırladık. Ayrıca bu modelden satış da yapabilirsiniz.

Amigurumi balkabağı veya kupa kılıfı modellerinden farklı projelere değinmiştik. Birkaç tanesinden bahsedelim daha sonra yeni modelin yapılışına geçebiliriz. Örgü balkabağı yapılışıyla örgü kupa kılıfını birden örmek isterseniz amigurumi sebze yapımına göz atabilirsiniz. Yine önceki içeriklerimiz arasında tunus işi balkabağı anlatımını da bulabilirsiniz. Balkabağından bahsettiğimize göre birkaç kupa kılıfından bahsedelim. Örgü kupa kılıfı yapılışı şiş örgü örnekleriyle ördüğümüz modellerden biri. Sevimli hayvan figürlerinden de kılıflar örmüştük. Tavşanlı tarife bardak kılıfı nasıl örülür diye paylaşmıştık. Aynı şekilde örüp farklı örgü aplike modelleriyle kılıfları tamamlayabilirsiniz. Kupa bardak kılıfı yapımı için beğendiğiniz tığ işi motif modellerini, tığ işi örnekleri, şiş örgü modellerini kullanabilirsiniz. Şimdi çok beğeneceğimiz balkabağı kupa kılıfı nasıl örülür öğrenelim.

Tığla Balkabağı Kupa Kılıfı Yapılışı

Kupa kılıfı, fincan kılıfı, bardak kılıfı anlatımı hazırladık. Zincir sayısını ayarlayarak tüm bardaklarınıza uygun şekilde örebilirsiniz. Aynı zamanda örgü saksı kılıfı olarak da yapabilirsiniz. Balkabaklı saksı kılıfları çok güzel olacaktır.

Balkabağı Kupa Kılıfı Nasıl Örülür?

Çok güzel görünüyor. Üstelik örmesi de kolay. Bardağımıza uygun şekilde zincir çekip halka oluşturuyoruz. Daha sonra bu halkaları üzerine trabzanlar yapıyoruz. 2. turda trabzanlara önden batma şeklinde ilerleyip kılıfı tamamlıyoruz. Son olarak videoya geçelim detaylarıyla balkabağı kupa kılıfı nasıl örülür öğrenelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler