Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bardak Kılıfı Nasıl Örülür?

Çok sevimli bir kupa kılıfı tarifi var sırada. Tavşanlı. Çocuklarınız için, kendiniz için, sevdiklerinize hediyelik fikirler olarak örüp verebilirsiniz. Yeni modelin tarifine geçmeden önce daha önce ördüğümüz modellerden bahsedelim biraz. Örgü bardak kılıfı yapımı şiş örgü modelleri ile yaptığımız elleri, kolları olan bir modeldi. Sizde o modeli istediğiniz gibi değiştirerek kupalarınız için örebilirsiniz. Örgü Gökkuşağı kupa kılıfı yapılışı ise artan ipleri değerlendirmek için çok iyi bir fikir. Kupa bardak kılıfı yapımı ise yine çok beğeneceğiniz evli arkadaşlarınıza hediye olarak hazırlayabileceğiniz kalpli bir model. Daha fazla model için önceki yazılarımız inceleyebilirsiniz. Şimdi bardak kılıfı nasıl örülür inceleme zamanı.

Tavşanlı Kupa Kılıfı Yapılışı

Tavşanlarınızı istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Pembe renkli bir kılıf örüyoruz. Koyu pembe, açık pembe ve beyaz renkli iplere ihtiyacımız olacak. Yapılışı kolay bir proje. Kullanacağınız ipe göre tığlarınızı seçebilirsiniz. Modelde 3,5 mm tığ kullanılmış. Ve ayrıca düğme kullanacağız.

Kupanın çapı 8 cm ve yüksekliği 9,5 cmdir. Siz elinizde bulunan kupalara göre zincir sayılarınızı ölçülerinizi belirleyerek örebilirsiniz. 45 zincir çekerek başlayalım. Üzerine 44 tekli trabzan yapalım. Ve son ilmekle ilk ilmeği birleştirelim. Daha sonra devam ederek 42 tekli trabzan yapalım ve 1 zincir çekip dönelim. Bu işlemi 15 tur olana katar tekrar edelim. 16. turda 11 zincir çekip 42 tekli trabzan yapıp bitirelim. Çektiğimiz zincir kullanacağımız düğmenin büyüklük ve küçüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir.

Kulakları 2 adet yapıyoruz. 11 zincir çekiyoruz. Zincirin etrafına sık iğne örüyoruz. Renk değiştirip dış kısmını örüyoruz. Ve kuyruk için ponpon yapıyoruz. Kupa hazır. Artık kullanabilirsiniz.

Bardak Kılıfı Nasıl Örülür? 4

Bardak Kılıfı Nasıl Örülür? 1

Bardak Kılıfı Nasıl Örülür? 3

Bardak Kılıfı Nasıl Örülür? 2

Kaynak : https://haakmaarraak.nl/free-crochet-pattern-easter-bunny-mug-cozy/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler