Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kupa Bardak Kılıfı Yapımı

Porcorn kalp motifinden kupa bardak kılıfı yapımı tarifi var sırada. Popcorn kalp battaniye yapılışında daha önce popcornların nasıl yapıldığını kalp motifin nasıl yapıldığını detaylı olarak paylaşmıştık. Şimdi aynı motifle kupa bardak kılıfı yapımı örüyoruz. Elinizde olan iplerinizi kullanabilirsniz. Burada zincir sayısından ve popcornlardan bahsedeceğiz. Detaylı yapılışını kaynak kısmındaki linkte bulabilirsiniz. Örgü gökkuşağı kupa kılıfı yapılışı renkli iplerle gökkuşağı renklerinde ördüğümüz bir model. Farklı renklerle de, tek renklerle de örebilir üzerine işlemeler yapabilirsiniz. Tığ işi kupa kılıfı yapılışı ise trabzanlarla yaptığımız yine üzeri süslenebilecek bir model. Kupa bardak kılıfı yapımı detaylarına geçelim.

Amigurumi Bardak Kılıfı

Kupa bardak kılıfı yapımını sevdiklerinize hediye olarak da yapabilirsiniz. Özel günlerde, doğum günlerinde hediyelik fikirler olarak örüp verebilirsiniz. Kırmızı renklerde sevgi dolu örülmüş bir kılıf. Fincanlarınızın boyutlarına göre zincir çekerek kalp motiflerini yapabilirsiniz. Beğendiğiniz farklı motiflerde yapabilirsiniz. Çiçek motifleri, yıldız motifleri, harfler örebilirsiniz.

Kalp motifi fincanın her iki tarafında da yer alıyor. Düğme kullanıyoruz bağlamak için. Pamuklu iplik ve 3,5 mm tığ kullanarak örüyoruz. Fincanımızın çapı 8 cm. Ve yüksekliği 9,5 cm. Bu zincir sayıları böyle bir kupa için uygun. Zincir sayılarını elinizde bulunan fincanlara, kupalara göre ayarlayabilirsiniz.

45 zincir çekerek başlıyoruz. 2. zincirden itibaren tüm zincirlere tekli trabzan yapıyoruz. Ve ilmek kaydırma ile bağlıyoruz. Halka şeklinde oluyor. İlk 2 tur bu şekilde yapılıyor. Detaylı bilgiye kaynaktan ulaşabilirsiniz. Şimdi kupa kılıfımız bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım. Çok beğeneceksiniz. İşte örgü kupa kılıfı.

Kupa Bardak Kılıfı Yapımı 1

Kupa Bardak Kılıfı Yapımı

Kaynak : https://haakmaarraak.nl/free-crochet-pattern-i-heart-u-mug-cozy/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler