Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sıralı Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı

Şiş örgü modellerinden güzel bir örneğin anlatımıyla devam ediyoruz. Bebek örgü modellerinde, yetişkin örgü modellerinde kullanacağımız harika bir örnek. Sıralı yapraklar örgü modeli yapılışı. Örgü yelek modellerinde kullanabiliriz. Yazlık örgü modellerinde kullanabiliriz. Çeyizlik yelek modellerinde çok güzel durur mesela. Bebek kazaklarında kullanabilirsiniz. Sıralı yapraklar örgü modeli yapılışı örgü hırkalarda, kazaklarda sadece kol kısmında desen uygulaması yapılabilir. Bebek battaniyesi modelleri olarak da kullanabileceğiniz yeni örgü modellerinden. Birazdan bebek yelek modeli ve bebek hırka modelleri olarak nasıl durduğuna da göz atacağız. Şimdi daha önce ördüğümüz birkaç modelden bahsedelim.

Şiş örgü yelek modelleri anlatımlı örnek hazırlamıştık. Yelek modelleri olarak çok şık duran bir model olmuş. Kolay şiş örgü modelleri anlatımlı model örgüye yeni başlayanlarında herkesin de rahatlıkla örebileceği örneklerden. Şişle yapılan ajulu örgü örneği örgü elbise modellerinde de kullanacağımız dalgalı örgü modellerinden. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışlarından yeni örneğin anlatımına geçelim.

Şişle Sıralı Yapraklar Modeli Nasıl Örülür?

14 ve katları +2 kenar ilmeği ekleyerek birçok örgü modelinde kullanacağımız yeni bir model. Yapraklarda haraşo örneği kullanıyoruz. Basit ajurlarla örgüyü örüyoruz. 14 sıra tekrarında model kuruluyor. Sıralı yapraklar örgü modeli yapılışı yelek veya hırka olarak örüldüğünde nasıl duruyor bir bakalım.

Sıralı Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı

Sıralı Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı 3

Sıralı Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı 2

Evet gördüğümüz gibi çok güzel duruyor. 2 farklı renkte hırka ve yelek olarak nasıl durduğunu gördük. Bebek örgülerinde de yetişkin örgülerinde de kullanabiliriz. Şimdi ilk olarak örneğin şemasını görelim sonrasında ise nasıl örüldüğünü izleyelim.

Sıralı Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı 1

 

Kaynak : https://zen.yandex.ru/media/knittedideas/uvidela-detskuiu-koftochku-ponravilsia-uzor-delius-s-vami-shemoi-61c602b08c65e27073a241e5

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Sıralı Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı”
  1. francoise simon dedi ki:

    merci de votre partage,j’adore

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler