Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Ajurlu Örgü Modeli Yapılışı

Şişle çok zarif bir örnek hazırladık. Kolay ajurlu örgü modeli yapılışı. Örgü yelek modellerinde, örgü çorap modellerinde, örgü hırka modellerinde, bebek örgülerinde kullanabileceğimiz bir örnek. Ajurlu petek şeklinde kolay örneklerden. Şemalı ve videolu yapılışı içerikte yer alıyor. Örgü bluz modelleri, örgü elbise modelleri, etol şal modelleri gibi birçok modelde kullanabiliriz. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebileceği tariflerden. Patik modellerinde de kullanabilirsiniz. Kolay ajurlu örgü modeli yapılışını sizde hayal gücünüzü kullanarak birçok örgüde kullanabilirsiniz. Alize iplerle, tiftik iplerle veya farklı iplerle şişle gelin yeleği yapılışında kullanabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde meşe palamudu örgü modeli paylaşmıştık. Az sonra paylaşacağımız modelde tıpkı onun gibi kolay ve gösterişli. Kaçırılmayacak modellerden. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışlarına bir tık uzaktasınız. Hepsine mimuu.com ana sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ajurlu Petek Modeli Nasıl Örülür?

Modelde 6 ve katları olarak ilmek hesabı yapacağız. +2 kenar ilmeği ekleyeceğiz. Model 12 turdan çıkıyor. Modele lastikli veya direk lastiksiz olarak başlayabilirsiniz.

Kolay Ajurlu Örgü Modeli Yapılışı 1

1.tur: Kenar ilmeğini örmeden alıyoruz. 1 ilmek düz örüyoruz. 2 ilmeği birlikte örüyoruz. Şişe 2 kez ip doluyoruz. 1 ilmeği örmeden alıyoruz. 1 ilmek düz örüyoruz. Örmeden aldığımız ilmeği üzerinden geçiriyoruz. 1 ilmek düz örüyoruz. Şimdi bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

2. tur : Kenar ilmeğini örmeden alıyoruz. 2 ilmek ters örüyoruz. Doladığımız ilk ilmeği ters örüyoruz. Sonra diğer ilmeği de ters örüyoruz. 2 kez doladığımız ipten 2 ilmek çıkartmış oluyoruz. Arka sırayı ters olarak örüyoruz. Doladığımız ilmeği 2 ters olarak tamamlıyoruz.

3.tur:  Kenar ilmeğini örmeden alıyoruz. 2 ilmeği birlikte örüyoruz. 1 doluyoruz. 2 düz örüyoruz. 1 doluyoruz. 1 örmeden alıyoruz. 1 düz örüyoruz. Örmeden aldığımızı üzerinden geçiriyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

4.tur : Ters olarak örüp turu tamamlıyoruz.

5.tur : Bu turda tüm ilmekleri düz örüyoruz.

6.tur : Turu ters örerek tamamlıyoruz.

İlk 6 turu bu şeklide tamamlıyoruz. Kalan 6 turda şemada olduğu gibi ip dolayarak örneğe başlıyoruz. Aynı teknikle örüyoruz.

Kolay bir model. Adımları takip ederek, videoyu takip ederek rahatça örebiliriz. Şimdi kolay ajurlu örgü modeli yapılışının nasıl durduğuna bakalım.

Kolay Ajurlu Örgü Modeli Yapılışı 2

Kolay Ajurlu Örgü Modeli Yapılışı 3

Kolay Ajurlu Örgü Modeli Yapılışı

 

Kaynak : https://zen.yandex.ru/media/cozyhands/prostye-ajurnye-soty-spicami-dlia-viazaniia-djemperov-palantinov-noskov-61af281f35efd8657c21d4a0?&

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler