Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Meşe Palamudu Örgü Modeli Yapılışı

Meşe palamudu örgü modeli yapılışı hazırladık. Düz örgü, ters örgü ve ajurlu örgü modellerinden oluşan çok hoş bir model. Bebek örgü modellerinde ve yetişkin örgülerinde birçok yerde kullanılacak modellerden. El örgü kazak modelleri, el örgü hırka modelleri, örgü elbise modelleri, örgü yelek modelleri, bebek örgülerinde kullanabiliriz. Örgü modellerinde birçok yerde kullanabileceğimiz kabartmalı, ajurlu örgülerden. Göz kamaştıran kolay şiş örgülerden. Bebek örgülerinde bebek battaniyesi dahil birçok yerde kullanabiliriz. Çeyizlik yelek modellerinde, anne yelek modellerinde çok hoş durur. İnce iplerle, kalın iplerle birçok örgüde kullanabilirsiniz. İki şişle örgü modellerinden yeni örneğin anlatımına geçiyoruz. Eminim çok beğeneceksiniz.

Meşe Palamudu Modeli Nasıl Örülür?

Model 6 ve katları, simetri için +1, kenar ilmekler için +2 ilmek daha ekleyerek ilmek sayımızı belirliyoruz. 20 turun tekrarından oluşuyor örnek. Tur sayısı gözünüzü korkutmasın. Kolay örneklerden. Videodan adımları takip ettiğinizde çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Belki ilk defa örgü örecekler için zor bir model olabilir. Biraz örgü örmüş, örgü deneyimi olan arkadaşlarımız için daha kolay bir örnek.

Meşe Palamutu Örgü Modeli Yapılışı 1

Meşe Palamutu Örgü Modeli Yapılışı 4

Meşe Palamutu Örgü Modeli Yapılışı 3

Model bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Hem önden duruşunu hem arkadan duruşunu gördük. Şimdi modelin şemasına göz atalım.

 

Meşe Palamudu Örgü Modeli Yapılışı

Şemada + lar kenar ilmekler. Örmeden alıyoruz. Dik çizgi düz, düz çizgi ters örgü anlamına geliyor. 1, 3, 12, 14 turları turları ( ön sıra) 2 düz, 3 ters, 1 düz örüyoruz. Sonra sıra sonuna kadar 2 düz 3 ters olarak örüyoruz. Son ilmeği ters olarak örüyoruz.

2, 4, 11, 13 turlar arka sıra onları göründüğü gibi örüyoruz. Yani düzler düz, tersler ters örüyoruz.

5. sırada kenar ilmeğinden sonra 1 düz, 1 ip dola, ilmeğin yönünü değiştirerek diğer şişe örmeden alıyoruz, 1 düz örüp diğer ilmeği üzerinden geçiriyoruz. 1 ters örüp, 2 ilmeği birlikte düz örüyoruz. 1 doluyoruz. Şimdi tur sonuna kadar 1 doladan itibaren tekrar ediyoruz.

6. turda kenar ilmeğinden sonra 3 ters, 1 düz,  2 ters örüyoruz. Tur sonuna kadar 3 ters,  1 düz olarak devam ediyoruz. Son ilmeği ters örüyoruz.

Birkaç turun yapılışını birlikte gördük. Şimdi meşe palamudu örgü modeli yapılışının videosunu izleyelim.

Meşe Palamutu Örgü Modeli Yapılışı 2

 Meşe Palamutu Örgü Modeli Yapılışı

 

Kaynak : https://zen.yandex.ru/media/cozyhands/ajurnyi-uzor-spicami-jeludi-dlia-viazaniia-djemperov-palantinov-6154bbcef5676e24407b64fb

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler