Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Gelin Yeleği Yapılışı

Örgü yelek modellerinden çok güzel bir örneğin tarifini hazırladık. Çeyizlik yelek modellerinde veya farklı örgü modelleri ve yapılışlarında kullanacağımız güzel bir model anlatımı hazırladık. Örgü kazak modellerinde, bebek örgülerinde, bebek battaniyesinde kullanabiliriz. Alize iplerle veya modelde olduğu gibi farklı iplerle de kullanabilirsiniz. Şişle gelin yeleği yapılışı düz ve ters örgülerden oluşuyor. Ajurlu örgü modellerinden. Şişle örgü yelek modelleri anlatımlı örneği videolu ve şemalı olarak hazırladık. Sonra şiş örgü yelek yapılışında veya farklı örgülerinizde modeli rahatlıkla kullanabileceksiniz. Çok zarif bir model. Hatta alize iple etol şal modellerinde de kullanabilirsiniz. Şimdi şişle gelin yeleği yapılışı için detaylara geçiyoruz. Hazır mısınız?

Ajurlu Örgü Modelleri Video Anlatımlı

Model 13 ve katlarından oluşuyor. Simetri için + 1 ilmek ve +2 ilmek daha ekleyerek şişimize ilmeklerimizi atıyoruz. Modele direk lastiksiz olarak örüyoruz. Dilim dilim çok güzel duruyor. Hemen şişle gelin yeleği yapılışının şemasına göz atalım.

Şişle Gelin Yeleği Yapılışı 1

Şemada açıklamalar verilmiş videodan da izleyerek rahatlıkla örgülerimizde kullanabiliriz. Aslında daha önce farklı örgülerde kullandığımız tekniklerden oluşuyor.

Şişle Gelin Yeleği Yapılışı 2

Şişle Gelin Yeleği Yapılışı 3

Şişle Gelin Yeleği Yapılışı 4

Çok güzel duruyor değil mi. Ön kısımdan da arka kısımdan da çok güzel duruyor. Model yabancı örgü modellerinden. Şemadan takip ederek videoyu da izleyerek rahatça örebiliriz. Benim gibi dil bilmiyorsanız ellerini takip ederek örebilirsiniz. İşte şahane modelin anlatımı. İyi seyirler.

Kaynak: https://zen.yandex.ru/media/cozyhands/gorizontalnye-ajurnye-zigzagi-spicami-dlia-viazaniia-palantinov-kosynok-djemperov-6134e3c37ce5df2042c52086

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler