Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Motifli Hırka Yapımı

Bu motifi çok sevdik. Yine aynı motif yine çok şık bir hırka. Örgü motifli hırka yapımı. Örgü hırka modellerinden. Sizde sevdiğiniz renk düzeniyle hırkayı keyifle örebilirsiniz. Uzun, kısa, crop hırka modelleri olarak örebilirsiniz. Tığ işi motif şişle veya tek başına birleştirerek birçok örgüde kullandığımız bir motif. Hanım dilendi bey beğendi motifi. Mesela örgü yelek modelleri, bebek battaniyesi, altıgen hırka modelleri, örgü şal modelleri gibi burada sayamadığımız daha çok modelde kullandık. Bugünde yine şık bir hırka yapımında kullanacağız. Motifin orta kısmında ebruli, uzun renk geçişli bir iplik kullanılmış. Dış kısmında ise siyah ana renk tercih edilmiş. Sizde sevdiğiniz renkleri kullanabilirsiniz.

Yeni örgü hırka modelleri arasında tığla ördüğümüz şahane bir örnek daha var. Kürk ceket nasıl örülür. Peluş iplerle ördüğümüz şahane bir örnek. Örgü hırka yapılışı videolu anlatımlı model aynı motifle ördüğümüz şiş ve tığı birleştirdiğimiz modellerden. Sizde beğendiğiniz motiflerle şişleri birleştirerek hırkalar, yelekler veya farklı örgüler örebilirsiniz.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Hırka Nasıl Örülür?

Örgü motifli hırka yapımı anlatımında hem motifin şeması var hem de XS bedenden 5XL bedene kadar motifleri hangi düzende ekleyeceğimizi anlatan tarifler mevcut. Kendi bedenimize uygun şekilde motifleri örüp ekleyebilir keyifle hırkamızı tamamlayıp giyebiliriz.

İlk olarak sizlere meşhur motifin şemasını vermek istiyorum.

Örgü Motifli Hırka Yapımı 2

Evet şimdi ikinci olarak ise XS bedenden 5XL bedene kadar olan motif düzenini inceleyelim.

Örgü Motifli Hırka Yapımı

Örgü Motifli Hırka Yapımı 1

Son olarak ise hırkamızın nasıl durduğuna göz atalım. Bence şahane oldu, sizce nasıl?

Örgü Motifli Hırka Yapımı 5

Örgü Motifli Hırka Yapımı 4

Örgü Motifli Hırka Yapımı 3

Örgü Motifli Hırka Yapımı 6

Kaynak :https://www.yarnspirations.com/red-heart-granny-square-jacket/RHC0133-014440M.html?cgid=patterns 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler