Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Olağandışı Şişle Ajur Örgü Modeli

Etol şal modellerinde, örgü hırka modellerinde, örgü yelek modellerinde kullanabileceğimiz olağandışı şişle ajur örgü modeli yapılışı hazırladık. Merserize örgü modellerinden birçok tasarım oluşturabilirsiniz. Yazlık örgü modelleri harika durur. Yeni örgü modelleri, değişik örgü modelleri tariflerinin arasına bir yenisini daha ekliyoruz. Simli angora iplerle etol şal ördüğünüzü düşünsenize. Sonra gerdirme işlemi yapıp ütü görüntüsü vererek çok zarif hale getirebiliriz. Örgü kazak modellerinde çok güzel durur. Sadece kollarda desen uygulaması yapabiliriz. Bebek örgülerinde kullanabiliriz. Örgü modellerinde aklımıza gelen tasarımları örmekten çekinmeyelim. Küçük bir parça başlayıp modelin ipimizle de uyumlu olduğunu gördükten sonra dilediğimiz örgüde kullanabiliriz. Şiş örgüleri anlatımlı model delik delik tam çeyizlere layık örgülerden. Günlük kullanım içinde uygun modellerden. Ajurlu şiş örgüleri anlatımlı modelleri yazlık iplerle ince iplerle örgü pareo modelleri olarak da tasarlayabilirsiniz. Pantolon, etek olarak. Nasıl olur sizce. Sizde aklınıza gelen fikirleri bizlerle paylaşabilirsiniz. Şimdi yeni şiş örgü örneğinin tarifine geçelim.

Şişle Ajurlu Örgü Anlatımı

Olağandışı şişle ajur örgü modeli tarifi hazırladık. Yabancı örgü modellerinden. Evet bunu hep söylüyorum. Belki ilk defa oyunalar, gelenler vardır. Ben dil bilmiyorum. Ama yabancı örgüleri ellerini takip ederek yapıyorum. Tabi bazı örgü terimlerini öğrendik. Onlarda biraz işi kolaylaştırıyor. Örgünün dili aynı olduğu için ellerini takip etmek de modeli çıkarmamız için yeterli oluyor. Eğer şemalardan takip etmek isterseniz videonun üst kısmında şema veriliyor.

Olağandışı Şişle Ajur Örgü Modeli

Modelde ilmek sayısını 18 ve katları olarak beliyoruz. Daha sonra +1 ilmek ve ayrıca +2 ilmek daha ekliyoruz. Şimdi modeli çıkartmak için şişe 39 ilmek atalım ve videoyu izlemeye başlayalım.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler