Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Elbise Nasıl Örülür?

Farklı örgülerde kullandığımız dantel modellerinden, tığ işi motif örneklerinden bu kez çok şık, zarif elbise örüyoruz. Videolu anlatımla uzun elbise yapılışı hazırladık. Dantel elbise nasıl örülür videoda verilmekte. İstediğimiz boyda veya istediğimiz bedene uygun elbiseler tasarlayarak örebiliriz. Örgü tunik modelleri olarak örebiliriz. Dantel elbise modellerine geçmeden önce daha önce paylaştığımız örgü elbise modellerine değinmek istiyorum. Bu modeli örmeyi bitirdikten sonra onları da örmek isteyebilir yeni elbise modellerini incelemek isteyebilirsiniz.

Tığ işi dantel bluz yapılışı uzunluğunu istediğimiz gibi ayarlayabileceğimiz tığ işi elbiselerden. Önü 2 parça yaparak örgü hırka modelleri olarak örebiliriz. Yada kolları iptal ederek örgü yelek modellerine  çevirebiliriz. Zikzak örgü modellerini en çok bebek battaniyesinde kullanıyoruz. Peki ya elbise olarak örsek nasıl olur sizce. Eğer duruşunu merak ediyorsanız zikzak örgü elbise yapımından detayları görebilirsiniz. Örgü elbise örneklerinde üst kısımda örgü alt kısımda kumaş kullanarak üstü örgü altı kumaş elbiseler de tasarlayabilirsiniz. Şimdi dantel elbise nasıl örülür detaylara geçelim.

Tığla Dantel Elbise Yapılışı

Dantel elbise örüyoruz. Yazın keyifle kullanıyoruz. İçine astar olarak istediğimiz rengi kullanıyoruz. Beyaz dantel ipleriyle ördüğümüz için her renkle uyumlu olacaktır. Yine beyaz ve siyah astarla kullanımını da göreceğiz. Elbiseyi astarsız örüp birçok farklı elbisenizin üzerinde de kullanabilirsiniz.

Dantel Elbise Nasıl Örülür?

2,5 mm tığ kullanılmış. Yaklaşık 550 gram ip gitmiş. Tabi ip miktarı kullanacağımız tığa, el sıkılığına, ördüğümüz elbisenin boyutlarına göre değişecektir. Elbisemizin duruşunu gördük. Şimdi dantel elbise nasıl örülür izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler