Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Dantel Bluz Yapılışı

Ananas örneğini diğer bir ismiyle badem hatta diğer bir ismi de çilek örgü modeli olan örnekle neler ördük neler. Bu modeli örgülerimizde kaç kez kullandık sayısını bende bilmiyorum. Çok zarif ve her şeye çok yakışıyor. Havlu kenarları, hırka modelleri, örgü elbiseler, etekler, masa örtüleri, şal modelleri gibi birçok yerlerde kullandık. Dantel örneklerinden bugünse bluz yapıyoruz. Yaz kış kullanacağınız şemalı anlatımlı bir tarif. Şimdi biraz dantel bluz örneklerine değinelim. Sonra yeni modelimize geçeriz.

Dantelli bluz modelleri ve yapılışı genç kızların çok seveceği örneklerden. Pamuklu iplerle ördüğümüz hatta örgü süveter modelleri olarak da kullanacağımız örneklerden. Ünlü bir markada benzer bir model vardı. Gömlek üzerinde çok güzel duruyor. Tığ işi örgü bluz yapılışı az önce bahsettiğimiz modele göre kolay bir tarif. Pamuklu, keten, merserize ipler kullanabilirsiniz. Askılı örgü bluz modeli yapılışı gençlerin çok beğeneceği modellerden. Boyutlar ayarlanarak her yaşa göre örülebilir. Şimdi sıra geldi tığ işi dantel bluz yapılışına geçiyoruz. Hazır mı herkesin ipleri.

Dantel Bluz Nasıl Örülür?

Çok zarif duran yakadan başlayarak ördüğümüz bluzlardan. Pamuklu iplerle örülmüş bluzda farklı ipler de kullanabilirsiniz. Buna göre ölçüleri dikkate almalısınız. İp ve tığ ölçüleri değiştiğinde boyutlar değişecektir. Bluzu yakadan başlayarak örüyoruz. Hadi önce şemayı görelim.

Tığ İşi Dantel Bluz Yapılışı 14

Şema bu şekilde. Yakadan başlayarak örüyoruz. Birazdan resimlerle göreceğiz. Boyunu uzatarak elbise olarak da yapabilirsiniz.

Tığ İşi Dantel Bluz Yapılışı 2

Tığ İşi Dantel Bluz Yapılışı 8

Tığ İşi Dantel Bluz Yapılışı 9

Tığ İşi Dantel Bluz Yapılışı 5

Tığ İşi Dantel Bluz Yapılışı 4

Tığ İşi Dantel Bluz Yapılışı 3

Tığ İşi Dantel Bluz Yapılışı 7

Tığ İşi Dantel Bluz Yapılışı 15

Tığ İşi Dantel Bluz Yapılışı 16

Tığ İşi Dantel Bluz Yapılışı 6

Evet sıra geldi bluzun bitmiş halini görmeye.

Tığ İşi Dantel Bluz Yapılışı 10

Tığ İşi Dantel Bluz Yapılışı 13

Tığ İşi Dantel Bluz Yapılışı 11

Tığ İşi Dantel Bluz Yapılışı 12

Tığ İşi Dantel Bluz Yapılışı 1

Tığ İşi Dantel Bluz Yapılışı

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/365

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler