Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantellerle Dekorasyon Fikirleri

Annelerimizin, anneannelerimizin, babaannelerimizin özenle yaptığı sandıkta bekleyen dantelleri yepyeni bir hale çeviriyoruz. Bugün dantelle dekorasyon fikirleri hazırladık. Baza altlarında, hurçlarda, sandıkta bekleyen tüm danteller ortaya çıkıyor. Daha sonra bu dantelleri aşağıda gördüğümüz galeride olduğu gibi modernize ediyoruz. Dantelden duvar süsleri, dantelden düş kapanı yapılışı, dantelden perde modelleri, dantelden çerçeve modelleri gibi. Galeride o kadar güzel örnekler var ki, hemen elinizde olan çeşitli dantelleri değerlendirerek bu modelleri yapmak isteyeceksiniz.

Düş kapanı yapımını deneyip alt kısmını makrome yaprak modelleri, ponponlar, tüyler veya püsküllerle süsleyebilirsiniz. Dantelleri kolalayarak dantelden tabak yapımı, dantelden lamba yapımı veya dantelden mumluk yapımında kullanabilirsiniz. Dantelden saksılık yapılışı beğeneceğiniz makromeyle birleştirdiğimiz çalışmalardan. Dantelden yapılmış dekorasyon fikirleri sizlere yapacağınız birçok çalışmada fikir verecek. Renkli dantellerle klasik renk dantelleri bir araya getirerek harika tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Dantellerle Dekorasyon Fikirleri 77

Eski Dantellerle Neler Yapılır?

Hemen eski dantelleri, kullanmadığımız çeyizlik dantel modellerini ortaya çıkartıyoruz. Daha sonra beğendiğimiz en güzel çalışmaları evimiz için değerlendiriyoruz. Annelerimizin keyifle hazırladığı çeyizlikleri eğer kullanmıyorsak böylece en güzel şekilde değerlendirmiş olacağız. Ben galeride bulunan perdeleri, duvar süslerini, çerçeve modellerini, cam süslerini çok beğendim. Motiflerin birleşiminden oluşan dantel runner örnekleri de çok hoş. Ne derseniz hemen galeriyi incelemeye geçelim mi.

Eski dantelleri nasıl değerlendirebilirim diyorsanız işte birbirinden güzel özenle hazırlanmış dantellerle dekorasyon fikirleri.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler