Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Dantel Anglez Motif Yapılışı

El emeği göz nuru ürünlerle devam ediyoruz. Sırada 3 güzel video ile dantel anglez motiflerinin nasıl yapıldığını anlatacağız. Peçeteler, tepsi örgüleri, runner, masa örtüleri gibi birçok çalışma yapabileceksiniz. Daha önce dantel anglez kordonunun nasıl örüldüğünden bahsetmiştik. Tığla ve pamuklu dantel ipleriyle, naylon dantel ipleriyle anglez kordonu örebilir dilediğiniz motifi çalışabilirsiniz. Yada hazır olarak aldığınız kordonlarla da çok güzel çalışmalar yapabilirsiniz. Dantel örneklerinde nette birçok şema bulabilir ve üzerine tüller yerleştirerek modellerinizi oluşturabilirsiniz. Mesela İrlanda işi yelek yapılışı hazırlamıştık. Orada da yine anglez kordonlarını kullanmıştık. Burada kordonun nasıl örüldüğünden bahsetmeyeceğiz. Daha önce ördüğümüz kordonları nasıl kullanacağımızdan bahsedeceğiz.

Bu paragrafta daha önce değindiğimiz dantel anglez örneklerine değinelim. Eğer desenlerle ilgili fikirler istiyorsanız 40 tane dantel anglez desenleri paylaşmıştık. Orada çok güzel şablonları bulabilirsiniz. 65 + dantel anglez modelleri ise şablon üzerine uygulanmış tamamlanmış modelleri içeriyor. Hazırsanız videolara geçelim ve kolay dantel anglez motif yapılışını öğrenelim.

Dantel Anglez Motifleri Nasıl Yapılır?

Tel kırma tülü, soğuk silikon, makas, dantel anglez kordonu ve en güzel dantel anglez şablonlarını kullanarak çok güzel çalışmalar yapacağız. Lavanta keseleri, tespih keseleri, runner modeleri yapacağız. Yaptığımız motifleri incilerle süsleyerek çeyiz kıskandıracak modeller tasarlayacağız.

Kolay Dantel Anglez Motif Yapılışı 1

Kolay Dantel Anglez Motif Yapılışı 2

İlk olarak şablonu hazırlıyoruz. Daha sonra şablonu ister uçan kalemlerle kumaş üzerine isterseniz tülün altına yerleştirerek desenin etrafından kordonu yapıştırarak şekil veriyoruz.

Kolay Dantel Anglez Motif Yapılışı

Son olarak videoya geçelim detaylı yapılışıyla kolay dantel anglez motif yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler