Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Supla Örgü Modelleri

Supla örgü modellerinden harika bir örnek var. Yeni örneğimize geçmeden önce daha önce ördüğümüz supla modellerinden bahsedeceğiz. Örgü mandala amerikan servis yapımı artık ipleri değerlendirmek için kullanabileceğiniz güzel bir örnek. Kağıt ipten amerikan servis yapılışı ikea servis yapımını çok soran takipçilerimiz için harika ve yapılışı kolay bir model. Penye ipten amerikan servis yapımı ise ayçiçeğini andıran harika bir örnek. Penye ip örgü modelleri ile çok supla ördük. Tığ işi ile ördüğümüz suplanın yapılışına geçelim.

Örgü Supla Yapımı

Yine sizlere kolay ve gösterişli bir supla modeli hazırladık. Bu defa farklı bir ip ile. Simli makrome ipi kullandık tırabzan ve zincir çalıştık. Supla örgü modellerinde 0.2,1 mm tığ kullandık.

İlk olarak simli makrome ipimizle sihirli halka yapıp içine 16 tırabzan örerek turu tamamladık.  2. tura geldiğimizde 8 yaprağın 8 yuvasını 3 er zincir çekip oluşturduk. 3. Sırada yaprakların başlangıcını 3 zincirlerin üstüne 5 er tırabzan ve 2 zincir örerek sıramı bitirdik. 4. 5. Sırada da her yaprağın iki kenarından 2 tırabzan artırarak yine 2 zincir çekip sırayı bitirdik. 6 sıra ise üst üste ördük. Yaprak aralarında 5 zincir çekip sırayı bitirdik. 7. Sıra he yaprağın her iki kenarından 1 er eksilterek aralarda 5 zincir çekip önceki sıradaki 5 zincirlerin üstüne batarak 5 zincir daha çekip diğer yaprağı örüp sırayı bu şekilde bitirdik. 8. Sırada da eksiltme yaptım yine sırayı bitirdik. 9 sırada her yaprağa 5 tırabzan kapatmadan örüp hepsini beraber kapattık aralar yine 5 zincir çekip sırayı bitirdik. Son iki sıra zincir sırası her zincir sayısı 7 çekerek iki sıra daha örüyoruz.

Supla Örgü Modelleri

En son kenar oyası örüp bitiriyoruz. Toplam 40 , 50 dakikada supla hazır. Bir günde 6 lı takım yapılabilir. Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin.

Supla Örgü Modelleri 1

Supla Örgü Modelleri 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler