Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kapkek Dantel Havlu Kenarı Modeli Yapılışı

Tığ işi kapkek motifli havlu kenarı modeli örüyoruz. Mutfak havlu örnekleri için güzel bir model. Yapılış şeklide oldukça kolay. İsterseniz 150 değişik kapkek modelleri ve tarifi kısmını renkli yapabilirsiniz. O kısma geldiğinizde renkli ipe geçip örmeye devam edeceksiniz. Şemalı mutfak havlusu dantel kenarı örneği sevenler için ideal. Renk renk kapkek modelleri hazırlayabilirsiniz. Çeyiz hazırlığında iseniz mutfak havlularınız için yapabilirsiniz. Kapkek sevenler için de daha önce kapkek bebek battaniyesi yapılışı paylaşmıştık. Yatak örtüsü olarak da yapabilirsiniz.

Kapkek Modelli Dantel Havlu Kenarı Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • Dantel ipliği
  • Tığ

Kapkek Dantel Havlu Kenarı Modeli Yapılışı 10

İpimizle 17 zincir çekerek başlayalım.

Kapkek Dantel Havlu Kenarı Modeli Yapılışı

Artı olarak 5 zincir daha çekelim. Şimdi ise tığa iki kez ip dolayarak 5. zincir üzerine trabzan yapalım. 4 zincir çekip 6. zincir üzerine yine tığa iki kez ip dolayarak trabzan yapalım. Aynı yere aynı şekilde 1 trabzan daha yapalım. Yanındaki zincir üzerine 1 , onun yanındaki zincir üzerine aynı yere aynı şekilde 2 trabzan yapalım.

Kapkek Dantel Havlu Kenarı Modeli Yapılışı 1

3 zincir çekip geri dönelim. İkinci trabzan üzerine sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip diğer trabzan üzerine sık iğne ile batalım. Bu işlemi 2 kez daha tekrar edelim.

Kapkek Dantel Havlu Kenarı Modeli Yapılışı 3

Tekrar 3 zincir çekip geri dönelim. İlk yuvaya sık iğne ile batalım. Sonra tekrar 3 zincir ve 2. yuvaya batalım. Aynı işlemi 3 kez daha tekrar edelim.

Kapkek Dantel Havlu Kenarı Modeli Yapılışı 4

6 zincir çekelim. Devam ederek 6. zincir üzerine tığa iki kez ip dolayarak trabzan ile batalım. Yanına aynı şekilde 1 trabzan daha yapalım.

Kapkek Dantel Havlu Kenarı Modeli Yapılışı 7

Tekrar 6 zincir çekip dönelim. Sonra tığa 3 kez ip dolayıp yanına trabzan yapalım. Tekrar 6 zincir çekip kapkekin tepe noktasına trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Sonra 6 zincir çekelim. Tığa 3 kez ip dolayarak trabzan yapalım. Sonra yanına 1 trabzan daha.

Kapkek Dantel Havlu Kenarı Modeli Yapılışı 2

4 zincir çekip dönelim ve resimdeki gibi 2. kapkenin taban kısmını yapalım. İstediğimiz uzunluğa gelene kadar aynı şekilde örmeye devam edelim.

Kapkek Dantel Havlu Kenarı Modeli Yapılışı 5

Daha sonra ister ütüleme , ister örgüde gerdirme işlemi nasıl yapılır inceleyebilir, uygulayabilirsiniz. Daha sonra havlunuza dikebilirsiniz. İyi günler dileriz.

Kapkek Dantel Havlu Kenarı Modeli Yapılışı 8

Kapkek Dantel Havlu Kenarı Modeli Yapılışı 6

Kapkek Dantel Havlu Kenarı Modeli Yapılışı 9

Kaynak : guidecentral

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler