Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Motif Modelleri Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden yepyeni bir motif yapılışı hazırladık. Motifleri tek başına veya birbirine ekleyerek birçok modelde kullanabiliriz. Mesela yazlık örgü modellerinde kullanabiliriz. Yada etol şal modellerinde kullanabiliriz. Tek motif olarak örüp ve renk renk örüp örgü bardak altlığı modellerinde kullanabiliriz. İki farklı renkle örülmüş hallerini de göreceğiz. İnce alize iplerle şal yapılışında kullanabiliriz. Fakat bu kez ince bir ip olduğu için motifin boyutu küçük olacaktır. Mesela düz trabzanlarla, kafeslerle hırka modelleri, yelek modelleri örüp alt kısmını tığ işi motif modelleri yapılışıyla süsleyebilirsiniz.

Daha önce yuvarlak bir motif paylaşmıştık. Bardak altlığı, duvar süsü modelleri, örgü paspas gibi birçok yerde kullanıldı. Eğer yapılışını merak ediyorsanız tarifine örgü modeli yuvarlak lila yapımından ulaşabilirsiniz. Mesela aynı motifle çok güzel dantel yatak örtüsü, bebek battaniyesi örülmüştü. Ara motif olarak kullanılan örneği az sonraki motifte de kullanabilirsiniz. Çiçek motifli dantel yapılışıdantel runner modellerinde de kullanabilirsiniz. Çok hoş olacaktır. Örgü modellerinde birçok yerde farklı tasarımlarda kullanacağımız bir motif. Tığ işi motif modelleri yapılışını inceliyoruz. İyi seyirler.

Tığla Yuvarlak Motif Nasıl Örülür?

Tığ İşi Motif Modelleri Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. 2 mm tığlarla örülmüş yuvarlak bir motif. Birçok örgüde kullanacağımız şahane bir örnek. Yepyeni tasarımlarda  yuvarlak motifi kullanabiliriz. Lif ipleriyle örüp motifli bir lif tasarlayabiliriz. Bardak altlığı, amerikan servis, masa örtüsü, peçetelik gibi bir çok model örebiliriz. Biraz hayal gücü yeterli.

Tığ İşi Motif Modelleri Yapılışı 1

Şimdi son olarak motifimizi nasıl öreceğimizi izleyelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler