Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Modeli: Yuvarlak Lila Yapımı

Tığ işi bebek battaniyesi, tığ işi kırlent, Yazlık örgü bluz yapılışı olabilecek bir örgü modeli paylaşmak istiyorum sizlerle. Lila rengi yuvarlak tığ işi örgü motifi birçok yerde kullanabilirsiniz. Mesela Yazlık örgü bir bluz yapabilirsiniz. Ya da yazlık bir örgü bebek battaniyesi. Sevdiğiniz renklerden oluşan. Üst kısmına bu lila yuvarlak tığ işi motifi yapıp altına kumaş geçirerek yazlık bir elbise yapabilirsiniz. İsterseniz de bir örgü bardak altlığı olabilir. Örgü modeli:  Yuvarlak lila yapımı aşamalarına geçelim.

Yuvarlak Tığ Modeli Nasıl Yapılır ?

Sevdiğimiz bir renkten pamuklu bir ip ve aldığımız ipe uygun tığ. Çok güzel bir motif. Tur sayısını artırarak örgü amerikan servis olarak kullanabilirsiniz. Örgü bardak altlığı olarak kullanabilirsiniz. Kalın iplerle örerek örgü paspas modellerinde kullanabilirsiniz.  Örgü modeli : yuvarlak lila yapımı örneğinin detaylı anlatımına geçelim.

İlk önce 12 zincir ile bir daire oluşturuyoruz. 3 zincirle başlayıp yanına 23 trabzan yapıyoruz.

Yuvarlak Lila Motif Yapılışı 7

Yuvarlak Lila Motif Yapılışı 2

 

6 zincir çekip 2. trabzanın tepesine batalım. Daha sonra aralarda 3 zincir çekerek ikinci trabzanların tepesine batalım. 12 adet yuva olacak.

Yuvarlak Lila Motif Yapılışı 5

 

3 zincir çekelim yanına 3 trabzan yapalım, 6 zincir çekelim ve son trabzanın tepesine fotoğraftaki gibi batalım. Aynı işlemi sıra sonuna kadar uygulayalım.

Yuvarlak Lila Motif Yapılışı

6 tane zincir çektiğimiz halkaya 15 adet trabzan yapalım. Aralarda sık iğne ile bağlayalım.

Yuvarlak Lila Motif Yapılışı 3

 

18 zincir çekip yapraktan sonraki kısma ipimizi tığa iki kez dolayıp trabzan ile birleştirelim. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Yuvarlak Lila Motif Yapılışı 6

5 zincir çekelim  daha sonra 6 zincir daha çekip son zincirin üstüne batalım. Tekrar 5 zincir çekip daha önce çektiğimiz 18 zincirin ortasına batalım.

Yuvarlak Lila Motif Yapılışı 4

 

Çektiğimiz 6 zincir halkasına 12 trabzan yapalım. İpliğimizi kesip gizleyelim. Tığ işi yuvarlak motifimiz harika görünüyor.

Yuvarlak Lila Motif Yapılışı 8

Yuvarlak Lila Motif Yapılışı 1

Motif çok güzel. Birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Motifin yapılışını resimli olarak adım adım inceledik. Şimdi benzer bir motifle ve ara örnek kullanılarak yapılan örgü yatak örtüsü modelinde nasıl durduğunu görelim.

Örgü Modeli: Yuvarlak Lila Yapımı

Kaynak : https://podkins.tumblr.com/post/92115931190/check-out-this-stunning-crocheted-white-vintage

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler