Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Dantel Örgü Bluz Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden çok hoş bir bluz yapılışıyla devam ediyoruz. Yazlık örgü modellerinden bir tarif var sırada. Tığ işi dantel örgü bluz yapılışı. Bu güzel örneği biraz değiştirerek örgü yelek modelleri, örgü hırka modelleri olarak da tamamlayabilirsiniz. Örgü süveter modelleri olarak da örebilirsiniz. Yazlık iplerle ördüğümüz örgü büstiyer modelleri tişört üzerinde de çok şık durmuş. Hatta bu modelin alt kısmına kumaş eklemesi yaparak örgü elbise modellerine çevirebilirsiniz. Üstü örgü altı kumaş elbise modelleri olarak da şık durur.

Dantel modellerini yazlık örgülerde kullanmayı seviyoruz. Masa örtüsünde, şalda veya vitrin – mutfak gibi evimizin bölümlerine ördüğümüz dantel modellerini kullanarak yazlık örgüler örüyoruz. Mesela dantel bluz modelleri yapılışı bildiğimiz bir model. Yelek, hırka veya bluzlarda çok şık duruyor. Tığ işi motifli bluz da aynı şekilde. Motifler farklı örgülerde kullanılabilir. Dantelli bluz modelleri ve yapılışı zincir sayıları ayarlanarak her yaş için her beden için örülebilir. Yaz için öreceğiniz omuzları fırfırlı bluz yapılışına da bir göz atabilirsiniz. Gelelim şimdi yeni model tığ işi dantel örgü bluz yapılışına.

Kolay Dantel Bluz Nasıl Örülür?

Tığ işi dantel bluzlar bu yaz renk renk örülecek yaza damgasını vuracak. Küçük kızlara, genç kızlara, kendinize çok şık bluzlar örebilirsiniz. Tişörtle, gömlekle, elbise üzerinde kullanabilirsiniz. Yazın tatilde mayo üzerinde kullanabilirsiniz. İçine pamuklu kumaşlardan astar geçirerek bluz olarak kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Dantel Örgü Bluz Yapılışı

Bluzun yapılışında 3 katlı merserize pamuklu iplik kullanılmış. 3 mm tığla örülmüş. Zincir sayılarını 17 ve katları olarak belirliyorsunuz. Modelde videoda 170 zincir çekilmiş. Son olarak anlatıma geçip tığ işi dantel örgü bluz yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler