Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Kolay Bir Modelin Yapılışı

Şiş örgü örnekleriyle devam ediyoruz. Sırada haraşo örgü modelleriyle ördüğümüz zikzak görüntüsüyle çok şık kolay bir modelin anlatımını hazırladık. Şişle kolay bir modelin yapılışı yine birçok modelde kullanacağımız örgülerden. Şiş örgü örneklerini mesela bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde birçok yerde kullanabilirsiniz. Çok hoş bebek hırkaları örebilirsiniz mesela. Alize iplerle daha ince zarif görüntü elde ederek örgü şal modellerinde kullanabilirsiniz. Örgü boyunluk modellerinde kullanılabilir. Biraz mandalina dilimi örgü modelini andırıyor. O yüzden bebek yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. Örgü kazak modelleri, örgü elbise modelleri, örgü etek modelleri örebilirsiniz. Aslında hobi dünyasına ait birçok örgüde kullanabileceğiniz bir örnek. Kabartmalı örgü modellerinden, 3 boyutlu örgü modellerinden. Mesela örgü modellerinde hırkalar, yelekler örerken kol ucunda, etek ucunda veya yakalarda örneği kullanabilir kalan kısımları düz örgülerle örebilirsiniz.

Kabartmalı Zikzak Şiş Örgü Modeli Yapılışı

Model kolay. Örgü bilenler hiç zorlanmadan modeli öreceklerdir. İlk defa örgü örenler, eline ilk defa şiş alanlar belki biraz zorlanabilirler. Onlarda biraz kesme, artırma olduğu için ve ilk kez ördükleri için. Biraz daha kolay modelle başlayıp daha sonra şişle kolay bir modelim yapılışına geçebilirler.

Model 10 ve katları ilmek sayısından oluşuyor. İlmek sayımızı belirledikten sonra +1 kenar ilmeği, simetri olması içinde +2 ilmek daha ekliyoruz. Örneğimizin şeması aşağıdaki gibidir.

Şişle Kolay Bir Modelin Yapılışı 3

Sıra geldi modelin nasıl durduğunu incelemeye.

Şişle Kolay Bir Modelin Yapılışı

Şişle Kolay Bir Modelin Yapılışı 4

Şişle Kolay Bir Modelin Yapılışı 2

Şişle Kolay Bir Modelin Yapılışı 1

Son olarak ise hemen videoyu izleyip örgünün nasıl örüldüğünü öğrenelim. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://dzen.ru/media/cozyhands/prostoi-i-legkii-uzor-spicami-shevron-dlia-viazaniia-pleda-plechevyh-izdelii-60420bcfb8613c1dbbdc67dc

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler