Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Haraşolu Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı

Şiş örgü örneklerinden yine muhteşem bir modelin yapılışını hazırladık. Düz örgü ile yapılmış yapraklar ve haraşo örgü ile yapılmış yapraklardan oluşan çok şık bir örnek. Haraşolu yapraklar örgü modeli yapılışı her modelde kullanılabilir. Örgü yelekler, örgü şallar, bebek örgüleri, örgü kazaklar, bebek battaniyesi muhteşem olur. Yine çeşit çeşit ipleri kullanarak çeşit çeşit modelleri tasarlamak için örneği kullanabilirsiniz. Yapraklı şiş örgü modellerini modellerimizde kullanmayı çok seviyoruz. Şimdi yapraklı birkaç modelden bahsedelim. Burada her modele değinmek çok zor. Oldukça fazla yaprakları kullandığımız örneklerimiz var. Birkaç tanesine değinelim.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz yapraklı örneklerden bahsedeceğiz. Mesela yaprak şeritleri örgü modeli yapılışı bebek örgüleri dahil her şeyde kullanabilirsiniz. Şişle yapraklı yeni örgü modeli yapılışı erkek bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Çok yakışacaktır. İki renkli buğday başağı selanik örgü modeli örgü şapka modelleri ve örgü boyunluk modellerinde takım yapabilirsiniz. Kızım için pembe ve fıstık yeşilini kullanarak örmüştüm. Sizde sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz.

Haraşolu Yapraklar Modeli Nasıl Örülür?

Yine muhteşem bir örnek daha. Adım adım nasıl yapıldığını öğrenecek daha sonra dilediğimiz modelde kullanacağız. Mesela kazaklarda. Düz reglan kollu bir kazak örüp kol kısmında bu örneği kullanabiliriz. İnce alize iplerle etol şallar örebiliriz. Modele videoda da belirtildiği gibi 16 ve katları +2 kenar ilmeği ve simetri olması için +2 ilmek daha ekliyoruz. Ve modelimiz aşağıdaki gibi duruyor.

Haraşolu Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı

Çok güzel değil mi. O halde hemen anlatıma geçelim. Haraşolu yapraklar örgü modeli yapılışı yayında. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler