Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yaprak Şeritleri Örgü Modeli Yapılışı

Şiş örgü örneklerinden yine muhteşem bir model anlatımı hazırladık. Örgü yelek modellerinde, etol şal modellerinde, örgü hırka modellerinde veya çeşitli bebek örgülerinde kullanacağınız harika bir örnek. Bildiğimiz yaprak tekniğiyle örgümüzü örüyoruz. Bu yüzden zorlanmadan örgümüzü örebiliriz. Düz örgü, ters örgü, iplik dolama teknikleri kullanarak yaprak şeritleri örgü modeli yapılışını örüyoruz.

Yaprakları örgülerimizde çeşitli yerlerde kullanabiliriz. Mesela daha önce kolları yapraklı kazak yapılışı çok hoş bir model. Örülmeye değer güzellikte. Örgü kazak modellerini kullanmayı seviyorsanız bu modeli mutlaka dolabınızda bulundurun. Bebekler için daha önce örgü bolero yapılışı hazırlamıştık. Yine desen olarak yaprak örgü modelini kullanmıştık. Yapraklı boyunluk yapılışı kışın kullanmayı çok sevdiğiniz aksesuarlardan biri olacak. Yapraklı üçgen şal yapımı motif motif yapraklarla ördüğümüz üçgen şallardan.

Yaprak Şeritleri Örneği Nasıl Örülür?

İki şiş örgü modellerinden birçok tasarımda kullanacağımız bir modelin yapılışı. Modelin şemasını ve videolu yapılışını hazırladık. Model 12 ve katları, simetri olması için +14 ve ayrıca  +2  kenar ilmeği ekleyerek şişe ilmeklerimizi atıyoruz. Yapraklar 32 turun sonunda oluşmaya başlıyor.

Yaprak Şeritleri Örgü Modeli Yapılışı

Şema ise yukarıdaki gibi. Bu şemayı ördüğümüzde ise örgümüz aşağıdaki gibi görünecek.

Yaprak Şeritleri Örgü Modeli Yapılışı 1

Şimdi de videolu anlatıma geçip yaprak şeritleri örgü modeli yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Kaynak : http://prjaga.com/uzory-vyazaniya/spicami/uzor-planki-listikov-spicami

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler