Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yapraklı Boyunluk Yapılışı

Şiş ile örülmüş yapraklı modelleri birçok örgüde kullanıyoruz. Yapraklı boyunluk yapılışı şemalı olarak hazırladık. Boyunluk modellerinde kullandığımız yaprak modelinin ayrıntılı yapılışını sizlere ayrıntılı bir şekilde videolu yaprak desenli bebek battaniyesi yapılışından ulaşabilirsiniz. Hem yazılı olarak hemde videolu olarak hazırlamıştık. Şiş örgü modellerinden örgü yaprak modellerini birçok örgümüzde kullanıyoruz demiştik. Bebek battaniyesinde kullanıyoruz mesela. Yapraklı üçgen şal yapımında kullanıyoruz. Örgü şal modellerde kenar oyası modelleri olarak, yelek modellerinde, hırka modellerinde kullanıyoruz. Hadi şimdi de boyunluk olarak nasıl öreriz onu inceleyelim.

Yapraklı Boyunluk Nasıl Örülür?

Yapraklı boyunluk için elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Çok güzel ve çok şık duran bir örnek. Nasıl yapıldığını daha önce bebek battaniyesinde paylaşmıştık. Yine aynı modelde el örgüsü kazak modelleri örmüştük. Üst kısımda sizlere linki verdik. Oradan detaylara göz atabilirsiniz.

Yapraklı Boyunluk Yapılışı 3

Boyunluk için yukarıdaki şemayı kullanacağız. Düz örgü, ters örgü ve delikli örgü modellerinin bir arada olduğu harika bir model. Yapraklı boyunluk yapılışı ölçüleri 120 cm uzunluğunda 38 cm genişliğinde. Siz istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. 4.5 mm şişlere uygun iplerle örebilirsiniz. Boyunluğa düz örgü ve ters örgüyü eklemeden direk yapraklı kısımla başlayabilirsiniz. Yada düz ve ters kısmı daha kısa tutabilirsiniz. Tercih tamamen sizin. Her renk ile çalışabileceğiniz bir örnek. Angora iplerle etol şal modeller olarak veya yine boyunluk olarak örebilirsiniz.

Yapraklı Boyunluk Yapılışı 1

Yapraklı Boyunluk Yapılışı

Yapraklı Boyunluk Yapılışı 4

Yapraklı Boyunluk Yapılışı 2

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/1991

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler