Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Degrade Şapka Nasıl Yapılır?

Ombre  saç modelleri, ombre dudak modelleri ve daha birçok şeyde ombre hayatımıza girdi. Örgü modellerinde uygulamazsak olmazdı. Şimdi sizlere çok güzel bir şapka , atkı , boyunluk modelinden bahsedeceğim. Gölgeli örgü modeli yapımı diyebiliriz. Ombre ipler de var. Dileyenler onlarla örebilir. Benzer bir modeli daha önce sizlerle paylaşmıştık. Örgü modeli aynı. Sadece renk uygulaması farklı. Saç örgü modeli atkı şapka yapımından önceki yazımıza ulaşabilirsiniz. Örmesi çok zevkli bir örgü. Hemen örmek isteyecek, bitirip giymek isteyeceksiniz. Daha kolay örgü modelleri arıyorsanız delikli boyunluk modelimizi örebilirsiniz.

Ombre Boyunlu, Şapka, Eldiven Nasıl Örülür?

İplik seçimi için yün, yünlü karışım, tiftik veya akrilik iplikler tercih edebilirsiniz. Degrade olarak örmek istiyorsanız mümkün olduğunca ince iplik almak gerekir. Alize lanagold800 tercih edebilirsiniz. İnce iplikler tercihiniz olmalı. Ve aldığınız ipe uygun şişlerle örebilirsiniz.

Degrade Şapka Nasıl Yapılır?

Şapka için şişe 56 – 58 ilmek atarak başlayın. İlmek sayıları örmek istediğiniz yaşa göre değişir. Dairesel şekilde örerek 6 -7 cm 1 ilmek düz, 1 ilmek ters olarak lastik örelim. Bu aşamada ilmek artırma kısmına gidebilirsiniz. Daha sonra 6 sıra önden düz arkadan ters olarak örelim. Ve ilmekleri 6 şar ilmek üzerinden değişim yapalım. Saç örgüsünde olduğu gibi  yapıyoruz. Tüm ilmekleri değiştiriyoruz. İstediğimiz uzunluğa geldiğinde 2 ilmek birlikte örerek eksiltme yapıyoruz. Tepe kısmında kalan ilmekleri toplayıp büzüyoruz. Ve bu kısma kürk dikiyoruz.

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 2

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 8

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 11

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 9

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 10

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 3

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 4

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 13

Boyunluk için iki tercihimiz var. İsterseniz pirinç örgü ile yapabilirsiniz. İsterseniz saç örgü ile . Şişimize 105 ilmek atarak başlıyoruz. pirinç örgü örerek 34 x 40 cm ebatlarında örüyoruz. Dairesel şekilde örebilirsiniz. Veya dikdörtgen olarak örüp uçlarını dikebilirsiniz.

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 14

Eldiven için 28 ilmek atarak başlayalım. Dairesel olarak örüyoruz. 4 cm 1 ilmek düz 1 ilmek ters olarak lastik örüyoruz. Daha sonra örneği kurarak örmeye devam ediyoruz.

Şimdi modelin şemasını görelim.

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 26

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 6

Degrade örerken renk geçiş kısımlarını 2 rengi birlikte örerek yapıyoruz. Şimdi pirinç örgü ve saç örgü yapılışını videolu olarak görelim.

Şimdi modelleri ördüğümüzde nasıl görünüyor ona bakalım.

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 1

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 5

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 16

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 25

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 22

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 23

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 24

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 21

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 17

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 18

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 19

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 20

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 15

Degrade Şapka Nasıl Yapılır? 7

Kaynak : http://modnoevyazanie.ru.com/vyazanie-spicami-dlya-zhenshchin/shapka-i-snud-uzorom-kosa-s-tenyu/

Benzer İçerikler
8 thoughts on “Degrade Şapka Nasıl Yapılır?”
 1. Zeynep dedi ki:

  İyi akşamlar degrade örerken renk geçiş kısımlarını 2 rengi birlikte örerek yapıyoruz. Yazılmış bu modeli örerken devamlı 2 kat mı kullanıyoruz ipi birde 8 yaşındaki kızıma örmek istiyorum sizce kaç ilmek ile başlamalıyım şimdiden teşekkürler

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Zeynep Hanım. İlmek sayısı için net bir şey söyleyemem. Kullanacağınız ipin kalınlık ve inceliğine göre değişir. İki katlı örmek şart değil. Siz kendi istediğinize göre ayarlayabilirsiniz. Renk geçişlerinde önceki ve ekleyeceğiniz rengi birlikte birkaç sıra örüyorsunuz. Daha sonra ilk rengi bırakıp ikinci eklediğiniz renk ile devam ediyorsunuz.

 2. Havvanur dedi ki:

  İyi günler Örgü örmeyi yeni öğreniyorum ve degrade örmek istiyorum renk geçişlerini çok anlamadım birde ipin markası ve şiş numarası varmı

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Havva Hanım. Degradelerde biraz ince ip tercih edebilirsiniz. Geçişleri ilk rengi bir miktar ördükten sonra ikinci rengi ekliyorsunuz. Birlikte ilk rengi ve ikinci rengi örüyorsunuz. İstediğiniz boyutlara gelince ilk rengi çıkartıyorsunuz. İkinci renk ile devam ediyorsunuz.

 3. Zeliha dedi ki:

  Degrade örgüde her zaman haroşa örmek gerek mi? Düz örgü örsek mesela geçişler güzel görünmez mi?Gördüğüm bütün örnekler haroşa o yüzden merak etti, bende düz örmek istiyorum ne dersiniz

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Zeliha Hanım. Bence her modelde deneyebilirsiniz. İsterseniz ilmek sayısını küçük tutup bir deneme yapabilirsiniz. Bakın burada da degradeli farklı örgü modelleri var.
   https://mimuu.com/asya-basak-orgu-hirka-nasil-yapilir/
   https://mimuu.com/sac-orgulu-hirka-nasil-yapilir/
   https://mimuu.com/burgu-modeli-degrade-sapka-nasil-yapilir/

 4. Saliha dedi ki:

  Günaydın bunları satan varmı

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Saliha Hanım. Buradan ulaşabilir misiniz mesajla bize. https://www.facebook.com/mimuucom

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler