Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şapka Boyunluk Örgü

Şiş örgü modelleri ile takım şapka ve boyunluk yapılışı hazırladık. Şemayı farklı örgü modelleri ve yapılışlarında da kullanabilirsiniz. Şapka boyunluk örgü örneği gri, kırmızı, beyaz, mavi tonlarında. Siz istediğiniz renk düzeninde yapabilirsiniz. Örgü boyunluk modellerinde renkli kısımlarda kalan iplerinizi kullanabilirsiniz. Renkli kısımları batik iplerle de yapabilirsiniz. Örgü boyunluk yapımı güzel bir örnek. Ve bu örneği erkek örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Kazaklar, süveterler, hırkalar güzel olacaktır. Kadın boyunluk yapımı için farklı renk düzenlerini de kullanabilirsiniz. Hadi şimdi yeni model şapka boyunluk örgü örneğinin yapılışına geçelim.

Örgü Şapka ve Boyunluk Modelleri

Şiş ile ördüğümüz unisex örgü modellerinden. Hem bayanlar için hemde erkekler için kullanabilirsiniz örneği, şapkayı ve boyunluğu. Sadece şapka boyunluk örgü örneği olarak değil farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Bebek yelek modellerinde çok güzel duracaktır mesela. Ön kısma örneği koyup arka kısımlarda düz renk bir örgüyü seçebilirsiniz. Şapkanın boyutlarını, ilmek sayısını örmek istediğiniz baş çevresine göre ayarlayabilirsiniz. Boyunluk içinde öyle uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Modeldeki boyunluk 30, 5 x 76 cm ebatlarında. Şimdi şapka ve boyunlukta kullanacağımız örneğin şemasına göz atalım.

Şapka Boyunluk Örgü 1

Şemaya göz attık. Şimdi şemadan bakılarak örülen boyunluk ve şapkanın duruşuna bakalım. Çok güzel duruyor.

Şapka Boyunluk Örgü 4

Şapka Boyunluk Örgü 3

Şapka Boyunluk Örgü 2

Şapka Boyunluk Örgü

Şapka Boyunluk Örgü 5

Şapka Boyunluk Örgü 6

Şapka ve boyunlukta kullanacağımız şemayı inceledik. Örüldüğünde nasıl durduğuna baktık. Şimdi sıra geldi şapkanın videolu olarak yapılışını incelemeye.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/red-heart-fair-isle-knit-hat-cowl/RHK0138-027213M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler