Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fırfırlı Atkı Yapımı

Çok güzel bir model daha. Örmesi kolay duruşu çok şık. Tarifini ayrıntılı bir şekilde videoda bulabilirsiniz. İsterseniz batik iplerle, isterseniz tek renk iplerle örebilirsiniz. Her iki ip çeşidi ile de çok güzel duruyor. Fırfırlı atkı yapımı delikli örgü modellerine güzel bir örnek. Örgü boyunluk modelleri, örgü fular modelleri olarak kullanabilirsiniz. Angora iplerle ördüğünüz örgülerinize, şallarınıza gerdirme işlemi uygulayabilirsiniz. Videolu örgü gerdirme ve şal gerdirme işlemi yapılışı nasıl oluyor önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Şiş örgü modelleri, tığ işi örgü modellerinden daha çok tarife mimuu.comdan ulaşabilirsiniz.

Fırfırlı Atkı Nasıl Örülür?

Fırfırlı atkı yapımı, marul boyunluk modelleri olarak da bilinen modelin yapılışı için 1 adet angora iplik kullanabilirsiniz. İstediğiniz renk ve çeşidinden. 4 mm şiş ve makasa ihtiyacımız olacak aynı zamanda.

Fırfırlı Atkı Yapımı 1

Model 7 ilmek ile başlanıyor. Tersten ters, düzden düz örgü olarak örülüyor. Örgümüzün tersten saydığımızda 7 sıra olacak. Ve modelin ön yüzünde her ilmeğin arasına artırma işlemi yaparak 7 sıra örüyoruz. Bu işlemi 4 kez tekrarlıyoruz. 4. artırma işleminden 97 ilmeğe çıkardığımız ilmekleri örgümüzün ön yüzünde 48 ilmeği keserek ilk dilimi oluşturuyoruz. Şişimizin üstünde kalan 49 ilmeği 7 sıra ördiktün sonra yine artırma işlemi yaparak ön yüzünden 48 ilmek kesip kalan 49 ilmeği 7 sıra örüyoruz. Bu şekilde istenilen uzunluğa gelene kadar dilimler oluşturuyoruz. İster fular, isterseniz atkı şeklinde kullanacağınız şık bir model ortaya çıkıyor. Örgümüz bittikten sonra hafif buhar vererek ütülüyoruz. Veya örgüde gerdirme işlemi yapıyoruz. En güzel teknik gerdirme bana göre. Ütüleme veya gerdirme işlemi bittikten sonra örgümüz marul şeklinde fırfırlı şekilde duruyor. Herkese kolay gelsin.

Fırfırlı Atkı Yapımı 2

Fırfırlı Atkı Yapımı

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler