Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Firkete Örnekleri Modelleri

Firkete örnekleri modellerinden güzel bir atkı örüyoruz. Kendimize, kızlarımıza, annemize, ablamıza… İsteyen herkese. Sevdiklerimize. Yapılışı keyifli bir model. Daha önce karton ve cetvel kullanarak benzer modeller yapmıştık. Biraz daha farklı olarak firkete örgü atkı yapılışı yapıyoruz bugün. Önceki modellerimizde karton ve cetvel kullanmıştık. Bugün firkete ile yapıyoruz. Videodaki gibi geniş firketeler bulamıyorsanız çevrenizde şişleri bükerek yapabilirsiniz. Firkete ile birçok örgü örebilirsiniz. Tığ oyaları , iğne oyaları, bileklikler, battaniyeler, şallar, bluzlar… Birçok örgüde kullanabilirsiniz firketeleri. Firkete iğne oyası yapımı ile motifli çok güzel örnekler yapabilirsiniz. Firkete örgü bebek battaniyesi yapılışı yapabilirsiniz. Boncuklu bileklikler yapabilirsiniz. Birçok tarif mimuu.comda mevcut. Şimdi yeni modelimiz olan firkete örnekleri modelleri atkı yapılışına başlıyoruz.

Firkete Örgü Atkı Modeli Nasıl Yapılır?

Videoda baştan sona nasıl yapıldığı anlatılıyor. Resimli olarak ayrıntılı bir şekilde daha önce bu tekniğin nasıl yapıldığını birçok defa başka modellerde aktarmıştık. Burada videolu olarak bahsedeceğiz. Firkete bilenler hemen yapacaklardır bu modeli. Bilmeyenler ise zor olmadığını videoyu takip ederek kolayca yaptıklarını görecekler. Video yabancı birşey anlamıyoruz dediğinizi duyar gibiyim. Bende dil bilmiyorum. Örgü videolarını ellerini takip ederek yapıyorum. Sizde öyle yapabilirsiniz.

İplik olarak nako vals tarzı bir iplik kullanılmış. Sizde benzer özelliklerde ipler kullanabilirsiniz. Tığ olarak kullanacağınız iplere uygun tığ ölçüleri seçebilirsiniz.

Firkete Örnekleri Modelleri

Firkete Örnekleri Modelleri 1

Şimdi sıra firkete örnekleri modelleri atkı yapılışına. İyi seyirler.

Kaynak : http://design-peak.com/waves-crochet-infinity-scarf/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Firkete Örnekleri Modelleri”
  1. Ana dedi ki:

    Va multumesc, sunteti minunati!

    1. Melek dedi ki:

      Va multumesc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler