Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Saç Örgülü Boyunluk Yapılışı

Sizlere çok şık örmesi kolay bir boyunluk hazırladık. 3lü saç örgü modelinden o kadar çok şey örüyoruz ki. Sizlerle bulduğum her güzel modeli anlatımlı olarak hazırlamaya çalışıyorum. Mesela lalo hırka modeli örmüştük. Harika bir model. Özellikle degrade örgü modelleri ile örüldüğünde çok daha güzel oluyor. Yine aynı şekilde örgü boyunluk modelleri, örgü şapka modelleri örüyoruz. Muhteşem oluyor. Farklı örgü atkılar, boyunluklar arıyorsanız, bu örneği başka bir yerde görüp de yapılışını merak ediyorsanız her zaman olduğu gibi ilk defa tarifi bizde. Örgü atkı modelleri örnekleri içinde kullanabilirsiniz. Kenar kısımlarından birleştirmeden istediğiniz uzunlukta örüp atkı olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz iki kenarına da saç örgü ekleyebilirsiniz. Orta kısımdan ilmek alarak şapka örebilir ve örgü şapka boyunluk yapılışı örebilirsiniz. Bu kadar fikirden sonra hemen saç örgülü boyunluk yapılışına geçelim.

Örgü Boyunluk Nasıl Yapılır?

Çok güzel ve değişik bir model. Saç örgü modelinden ve haraşo örgü modelinden oluşuyor. 3 lü saç örgünün nasıl yapıldığını sizlere videolu olarak hazırladık. Saç örgüde ilmek sayılarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Kış için çok güzel bir aksesuar. Saç örgü kısmına farklı örnekler de koyabilirsiniz. Burgu örgü modellerinden, Y burgu örgü modelinden de güzel olacaktır. Aynı desenle örgü bileklikler, örgü şapkalar da örebilirsiniz.  Şapka için S- M – L beden için sırasıyla 54-56-58 cm ölçülerinde örebilirsiniz. Kalın bir ip ve 8 mm şiş kullanılarak örülmüş. Kullanacağınız ipe göre ilmek sayıları değişecektir. Modelde şapka için 32-33-34 ilmek atarak başlanmış. Boyunluk ise 38 ilmek ile başlanmış.

12 ilmek üzerine saç örgüsünü kullanıyoruz. 4 – 4- 4 ilmek değişikliği yapıyoruz. Kalan ilmekleri haraşo olarak örüyoruz. Kalan haroşalarda 12 ilmek kaldığında geri dönelim. 12 ilmeği örmüyoruz dönüyoruz. Başta ördüğümüz ilmekleri tekrar örüyoruz. Saç örgü dahil. 4 kez bu işlemi tekrar ediyoruz. 4 sıra sonunda tüm ilmekleri birlikte örüyoruz. Bu şekilde örgümüz dönüyor. Yuvarlak şekil alıyor.

Saç Örgülü Boyunluk Yapılışı 2

Saç Örgülü Boyunluk Yapılışı 3

 

Saç örgünün nasıl yapıldığını burada bulabilirsiniz.

Kaynak : https://www.garnstudio.com/pattern.php?id=5268&cid=19

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler