Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Atkı Modelleri Örnekleri

İlk defe bizde göreceğiniz bir model daha hazırladık. Örgü boyunluk modelleri, hırka modelleri, atkı modelleri, battaniye modelleri ve daha birçok örgüde kullanabilirsiniz. Biz bugün örgü atkı modelleri örnekleri olarak yapacağız. Çok kolay bir model. Ama duruşu çok şık. Daha çok bayanlara uygun bir örnek. Erkek örgü boyunluk modelleri ve yapılışı arayanlar önceki yazılarımızı inceleyebilirler. Çok şık modellerin anlatımlarını paylaştık. Şimdi bayanlara uygun bir örnek ile devam edelim. Şiş örgü modelleri ile yapıyoruz bu örneği. Tığ işi örgü modelleri sevenler fan modeli boyunluk nasıl yapılır inceleyebilirler. Tabi daha fazla model için mimuu.com ziyaret etmeniz yeterli.  Şimdi gelelim yepyeni modelimiz olan örgü atkı modelleri örnekleri yapımına. Sadece boyunluk olarak değil farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz.

Atkı Örgü Modelleri ve Yapılışları

Atkı olarak hazırladık ama az öncede dediğimiz gibi sizler farklı model örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Hırkalarda da çok güzel olur mesela. Bebek örgü hırka modellerinde. Örnekte kullanılan ölçüler 30 cm genişliğinde 170 cm uzunluğunda. Sizler istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. 100 gramlık bir ipten bu ölçüler için 350 gr kullanıldı. Ve 4.5 mm şiş ile örüldü. Orta kalınlıkta yünlü bir iplik. Şişe 67 ilmek atarak başlıyoruz. Birazdan şemayı vereceğim. Şemada uzun çizgiler düz ilmeği, yan çizgiler ters ilmeği temsil ediyor. Şemaya göre 4 sıra ördükten sonra 5. turda baştan 4 ilmeği ördükten sonra 3 ilmeği kapatıyoruz. Örgüde bitirme gibi. Bu turu bu şekilde tamamlıyoruz. Diğer tura geldiğimizde şişe tekrar bitirdiğimiz kısımlardan 3 ilmek atıyoruz. Ve böylece modelimiz oluşuyor.

Önce şema ile başlayalım.

Örgü Atkı Modelleri Örnekleri 6

Örgü Atkı Modelleri Örnekleri 7

Şimdi modelimizi örmeye başlayalım.

Örgü Atkı Modelleri Örnekleri

Örgü Atkı Modelleri Örnekleri 8

Örgü Atkı Modelleri Örnekleri 9

Bence çok güzel oldu. Ya sizce.

Örgü Atkı Modelleri Örnekleri 10

Örgü Atkı Modelleri Örnekleri 2

Örgü Atkı Modelleri Örnekleri 3

Örgü Atkı Modelleri Örnekleri 4

Örgü Atkı Modelleri Örnekleri 5

Örgü Atkı Modelleri Örnekleri 1

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Örgü Atkı Modelleri Örnekleri”
 1. Hamiyet dedi ki:

  Örgü modellerine erişmek istiyorum.

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Hamiyet Hanım. Bu örneğin yapılışı sadece yazının içeriğinde bulunan tarif kadar. Tüm modellerimize buradan ulaşabilirsiniz. https://mimuu.com/

 2. Gül dedi ki:

  ATKI MODELİNİ ÇOK BEĞENDİM. ELLERINIZE SAGLIK.TEŞEKKÜRLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler