Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantelli Boyunluk Nasıl Örülür?

Dantelli şapka nasıl örülür paylaşmıştık. Şimdi takım olarak ördüğümüz dantelli boyunluk nasıl örülür onu anlatmada. Çok güzel, değişik ve yeni model. Örgü boyunluk modelleri olarak tasarlanmış süper bir desen. Örgü boyunluk yapımı için istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Dantel kısmı için ince ipler kullanıyoruz. Yünlü, akrilik, merserize ipler kullanabilirsiniz. Kadın boyunluk yapımı olarak kullanabileceğiniz bir örnek. Genç kızlarınız için de örebilirsiniz. Her yaşın kullanabileceği tığ ile ördüğümüz kolay ve gösterişli bir model. Sizde bu modelden yola çıkarak yeni modeller tasarlayabilirsiniz. Motifli örgü modellerini kullanabilirsiniz. Farklı dantel örneklerini kullanabilirsiniz. Dantelli boyunluk nasıl örülür hemen yapılışına geçelim.

Boyunluk Örgü Modelleri ve Yapılışları

Şapkasından sonra  boyunluğunu örüyor ve takım olarak kullanıyoruz. Çocuk boyunluk modeli olarak da örebilirsiniz sayıları daha küçük tutarak. Dantelli boyunluk nasıl örülür hemen sayılarla başlayalım. 141 zincir çekerek başlıyoruz. Arka ilmeklere batarak çalışıyoruz. 2. zincirden itibaren sık iğne yapıyoruz. ( 140 ) halka oluşturuyoruz. 2. tura 3 zincir ile başlıyoruz. Trabzanlarla örmeye devam ediyoruz. Daha ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. 23 tur olacak şekilde aynı sayı ile örmeye devam ediyoruz. Uzunluk ve genişliğini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Boyunlukta kullandığımız dantel şemasını inceleyelim. Şapka ile aynı şema. Boyunlukla aynı uzunlukta örüyoruz. 141 zincir çekip. 2. zincirden itibaren şemayı kuruyoruz.

Dantelli Boyunluk Nasıl Örülür? 2

Danteli de ördükten sonra sık iğne ile birbirine resimdeki gibi ekliyoruz.

Dantelli Boyunluk Nasıl Örülür?

Dantelli Boyunluk Nasıl Örülür? 1

Dikişler düzgün olmalı ki iki taraflı kullanabilelim. Harika oldu. Kışın kullanmaktan çok keyif alacağınız bir boyunluk oldu. Şapkası ile takım olarak örüp kullanabilirsiniz.

Dantelli Boyunluk Nasıl Örülür? 4

Dantelli Boyunluk Nasıl Örülür? 3

Kaynak : https://www.mooglyblog.com/snow-drops-reversible-cowl/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler