Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Atkı Yapımı

Evde kalan ipleri nasıl değerlendirebilirim diye çok soru alıyoruz. Sizlere evde kalan ipleri değerlendirebileceğiniz çok güzel bir proje hazırladık. Renk renk örgü atkı yapımı. Üstelik örmesi çok kolay. Genişliğini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Örgü boyunluk modellerini kışın soğuk günlerde çok kullanıyoruz. Bizleri sıcacık tutuyor. Kulaklarımızı, boynumuzu, yüzümüzü koruyoruz. Erkekler için, bayanlar için, çocukları için birçok boyunluk tarifi paylaştık. Kimi sadece örnek paylaşımı kimi ise boyunluğun baştan sona anlatımı. Örnekleri istediğiniz genişlik ve uzunluklarda boyunluk olarak örebilirsiniz. Genelde 60 cm olacak şekilde örülüyor. İlmek sayılarınızı bu şekilde ayarlayabilirsiniz. Pirinç örgü düğmeli boyunluk yapılışı hem kolay hemde çok şık bir örnek. Kolay atkı yapımı örgü modelleri için videolu üçlü saç örgüsünden boyunluk şapka modelini de örebilirsiniz. Şiş örgü modelleri ile yapılmış yeni örgü atkı yapımı tarifine geçelim.

Atkı Modelleri ve Yapılışları

Aynı oranda bir kenarından artırma yaparken diğer kenarından kesme yapıyoruz. Battaniye modellerinizden, hırka, yelek modellerinizden, bebek örgülerinden kalan iplerinizi bu güzel örgü atkı yapımı ile değerlendirebilirsiniz. Haraşo örgü modellerinden oluşuyor. Genişliğini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Çocuklarınız da örebilir bu güzel atkıyı. Eminim kendi ördükleri atkıyı kullanmayı çok sevecekler.

  • Kalan ipler veya istediğiniz renkte ipler
  • İplerinize uygun şiş
  • Makas
  • Karton
  • Goblen iğne

Malzemelerimiz hazır. Atkının genişlik ve uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Örmeye başlamadan önce iplerinizi hangi renk sırasında örmek istiyorsunuz önce ona karar verin. Düzgün bir renk tekrarı, düzeni ile ayarlamanız örgünüzün daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

  • Şişimize 27 ilmek atarak başlayalım.
  • 1 ilmeği örmeden alalım. Kalan ilmekleri düz olarak örelim.
  • 1 ilmeği örmeden alalım. Artırma yapalım. ( ilmeği bir alt sıradan alarak artıralım.) 23 ilmek düz örelim. 2 ilmeği birlikte düz örelim. 1 ilmek düz örelim.

Atkının yapılışı bu kadar. Bu iki turu istediğiniz boyutlara gelene kadar örebilirsiniz. Atkımızın köşelerine püskül takıp bitirelim.

Örgü Atkı Yapımı

Örgü Atkı Yapımı 2

Örgü Atkı Yapımı 3

Örgü Atkı Yapımı 4

Örgü Atkı Yapımı 1

Kaynak : http://www.handsoccupied.com/big-old-bias-knit-scarf/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler