Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı

Çok şık kolay fular yapımından bahsedeceğiz. Ucunu istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Daha önce yapılışını sizlerle paylaşmıştık. El yapımı fular modellerini şimdi sizlere fikir vermesi için paylaşıyoruz. Kullanmak, kendine en yeni örgü modellerini örmek için arayanlar için güzel bir örnek. Ucuna çiçekler, kalpler, güller, halkalar, boncuklar takabilirsiniz. Püsküllü olarak yapabilirsiniz. Benzer bir model olan tığ işi dantel örgü atkı yapılışı paylaşmıştık sizlerle. Çok beğenmiştiniz. Ve kolayca örülen çok şık bir modeldi. Yine bir diğer benzer modelimiz tığ işi dalgalı desen yapılışı. Atkı modelleri , fular, şal modellerinde kullanacağınız güzel bir model. Ve ayrıcı kolay. Kordon örgü modeli yapılışında da çok şık atkılar, fularlar, örgü takı modelleri, örgü saç bandı modelleri yapabilirsiniz. Çok kolay örnekler arasında.

Kolay Fular Yapımı

Modeli önce papatyayı yaparak başlıyorsunuz. 12 zincir çekip halka oluşturuyorsunuz. 3 zincir çekip yayına 2 trabzan yapıyorsunuz. Tekrar 3 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batıyorsunuz. İlk yaprağımız oluştu. Daha sonra aynı şekilde 5 yaprak daha yapıyorsunuz. Papatyamız oluştu. Sonra uzunca bir zincir çekip tekrar papatya yapıyorsunuz.

İkinci renge geçip papatya yaparak başlıyorsunuz. 15 – 20 zincir çekip ilk yaptığımız papatyalı zincirle trabzan ile birleştiriyorsunuz. 4 trabzan yapıyorsunuz. Aynı sayıda zincir çekip tekrar trabzanlarla birleştiriyorsunuz. Zincir sayısını daha kısa tutabilirsiniz. Bu şekilde sıra sonuna kadar örüp papatya ile bitiriyorsunuz. İsteğiniz uzunluğa , istediğiniz renk sırasında yaparak devam ediyorsunuz.

Modelin yapılışı yoktu. Ben sizler için resme bakarak modeli çıkartıp anlatmaya çalıştım. Hatalar olursa affola. Yakından resimleri paylaşacağız. Dileyen resme bakarak örebilir. Trabzanları birbiri üzerine yaparak da örebilirsiniz. Zincir üzerine yaparak da. İşte sizlere en güzel örnekler.

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 4

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 1

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 13

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 6

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 14

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 5

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 15

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 20

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 17

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 18

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 19

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 16

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 12

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 7

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 8

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 9

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 10

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 3

Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı 2

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/3732501/post322767315/

https://www.etsy.com/listing/161965351/nature-hearted-beaded-crochet-summer?ref=related-0

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı”
  1. Rabia dedi ki:

    Hangi iple örülüyor bu şallar lif ipiyle örülürmü?

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba. Pamuklu iplerle örebilirsiniz. Mersenize iplerle de örebilirsiniz. Lif ipi ile de olur ama aynı şekilde durmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler