Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Şapka Boyunluk Yapılışı

Örgüye yeni başlayanlar için kolay boyunluk yapılışı yapıyoruz. Örgü boyunluk modelleri ve yapılışları arayanlar ve örgüye yeni başlayıp kolay model olsun diyenler bu modelden başlayabilirler. Kordon örgü modelleri ile de çok şık modeller yapabilirsiniz. Birkaç parça örerek saç örgü gibi örüp boyunluk modelleri yapabilirsiniz. Şiş örgü modelleri sevenler, tığ işi örgü modelleri sevenler birçok ücretsiz , anlatımlı modelleri sitemizde bulabilirsiniz.

Örgüye Yeni Başlayanlar İçin Boyunluk Yapımı

Örgüye yeni başlayanlar için yaptığımız modeli sizlere mümkün olduğunca açık şekilde anlatmaya çalışacağım. Takıldığınız bir yer olursa sormaktan çekinmeyin. Önce şişe ilmek atarak başlayalım. Şimdi şişe nasıl ilmek atılır videosunu izleyelim.

Şişimize ilmekleri attığımıza göre şimdi düz örgü ve ters örgü nasıl yapılır videolu olarak onları görelim.

Düz örgü ve ters örgü nasıl yapılır öğrendiğimize göre artık modeli yapmaya başlayabiliriz. Şişe 89 ilmek atarak başlayalım. Dairesel şekilde örüyoruz. Daha önce sizlere şiş örgü sihirli halka yapılışından bahsetmiştik. Dairesel şekilde örmeye başlayalım.

1 – 4. tur : Ters olarak örelim.

5 – 8. tur : Düz örgü örelim.

Yapılışı bu kadar. 1 – 8. turlar arasını yaklaşık 54 cm olacak şekilde örelim. Modelli örmek istemeyenler düz olarak örebilirler. Dairesel yerine düz olarak da örüp daha sonra dikebilirsiniz.

Örgü Şapka Boyunluk Yapılışı 4

Örgü Şapka Boyunluk Yapılışı 3

Örgü Şapka Boyunluk Yapılışı 2

Örgü Şapka Boyunluk Yapılışı 1

Örgü Şapka Boyunluk Yapılışı

Kaynak : https://mimuu.com/sis-orgude-sihirli-halka-nasil-yapilir/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler