Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Atkı

Sizlere fikir verecek bir çalışma daha. Türkiye’de ilk defa tarifi bizde. Model bizde. Beğendiğiniz şiş örgü modellerinden yapabileceğiniz bir model. Örgü atkı için saç örgü modellerini, zincir örgü modellerini, Y burgu örgü modellerini, burgu örgü modellerini kullanabilirsiniz. Aklımıza gelmeyen ama sizin bildiğiniz sevdiğiniz örgü örneklerini kullanabilirsiniz. Bu örgülerin tariflerini sizlere değişik örneklerde anlatımlı olarak hazırlamıştık. Veya tek olarak vermiştik. Videolu üçlü saç örgüsü nasıl yapılır bahsetmiştik. O örneği kenar kısımlarında kullanabilirsiniz. Veya 2 li olan saç örgüsünü. Pirinç örgü modelini kullanabilirsiniz. Anlatımlı burgu örneklerini kullanabilirsiniz. Genç kızlar için, kendini gen hissedenler için çok güzel ve değişik bir örnek. Ben çok sevdim. Örmesi de karışık gibi görünse de kolay aslında. Şiş örgü örme modeli atkı yapılışı gibi çok güze ve değişik bir örnek.

Örgü Atkı Nasıl Yapılır?

Çok beğeneceksiniz. Aynı modellerden sıkılıp yeni örnekler arayanlar için şahane bir model. Hem sıcak tutacak hemde şık duracak. Dilediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Tam açıklaması yok. Örgü atkı yapılışı için biraz şiş örgü modelleri biliyorsanız yapabilirsiniz. Birkaç tekniğin, modelin birleşiminden oluşuyor. Farklı uzunluklarda duran bir kolye gibi duracak boynunuzda.

Atkının genişliği 20.5 cm uzunluğu ise 145 cm. Yünlü bir iplik ile örülmüş. Ve 6 mm şiş. Önce geniş bir bant örüyoruz. Daha sonra ortadan ve kenarlardan ince şerit halinde örmeye devam ediyoruz. Önce modelde kullanılan şemayı görelim.

Örgü Atkı 5

60 ilmek atıp örneklerin ayarlamasını ona göre yapabilirsiniz. Yada ilmek sayılarını değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki grafikte gördüğünüz gibi örebilirsiniz.

Örgü Atkı 6

Model bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek.

Örgü Atkı 3

Örgü Atkı 2

Ama boynunuza taktığınızda çok şık duracak.

Örgü Atkı 4

 

Örgü Atkı 1

Örgü Atkı

Kaynak : http://strikky.ru/stilnyj-snud-neobychnoj-formy-ot-pam-powers-cepi-okolcovannoj-lyubvi-vyazanyj-spicami/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler