Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Baklava Örneği Örgü Boyunluk Yapılışı

Şiş örgü örneklerinden yine çok hoş bir model anlatımı hazırladık. Şemalı ve videolu anlatımla yabancı örgü modellerinden. Sadece örgü boyunluk modellerinde değil birçok modelin yapılışında kullanabilirsiniz. Özellikle erkek örgü modellerinde. Örgü hırka modelleri, örgü süveterler, örgü kazaklar çok hoş duracaktır. Erkek örgü yelek modelleri örebilirsiniz. Bugün örneğin nasıl örüldüğünü ve boyunluk olarak örüldüğünde nasıl duracağından bahsedeceğiz. Sonrasında ise siz istediğiniz örgüde kullanabilirsiniz.

Örgü boyunluk modelleri olarak birçok örgüden bahsettik. Her zaman kullandığımız şiş örgü örneklerinden atkılar boyunluklar örebilirsiniz. Mesela örgü şal atkı modelleri anlatımlı olarak örülen çok güzel modern örgü modellerinden. Genç kızlar bayılacaktır. Selanik burgulu örgü atkı yapılışı hem bayanlar hem de erkekler için uygun bir örnek. Şiş örgüler dışında tığ işi örgülerle tığ motif örnekleriyle de atkılar örebilirsiniz. Model arıyorsanız en güzel motifli atkı örneklerini inceleyebilirsiniz. Şimdi baklava örneği örgü boyunluk yapılışını öğrenelim.

Baklava Dilimi Boyunluk Nasıl Örülür?

Modelin nasıl örüldüğünü incelerken şema karışık gelebilir. Bu yüzden aynı anda videoyu da izleyerek baklava örneğinin yapılışını daha kolay örebiliriz. Modelin yapılışını öğrendikten sonra dilediğimiz modeli örerken kullanabiliriz. İlk olarak baklava örneği örgü boyunluk yapılışı için şemaya göz atalım.

Baklava Örneği Örgü Boyunluk Yapılışı

Evet şema karışık görünüyor. Ama model bildiğimiz tekniklerden oluşuyor. Haraşo örgü, düz örgü örneği ile. Haraşo sadece düz örülerek yapılıyor. Kolay bir model. Bu modelle çok örgüler ördük. Düz örgüyü de kaydırarak yapıyoruz. Baklava dilimi şeklini veriyoruz.

Baklava Örneği Örgü Boyunluk Yapılışı 1

Çok hoş duruyor. Son olarak videoya geçip baklava örgü modeli yapılışını izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler