Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Örgülü Atkı Nasıl Örülür?

Kolay örgülü atkı nasıl örülür sizlere güzel bir model hazırladık. Parça ipleri değerlendirebileceğiniz bir örnek. Boyunluk nasıl örülür açıklamalı olarak hazırladık. Örgüye yeni başlayanlarda çok rahat bir şekilde kolay atkı modelini örebilirler. Uzunca bir şerit örüp uç kısımlarını birleştirerek örgü boyunluk modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Benzer şekilde yapılmış örgü atkı modelleri de var. Parmak örgüsü ile yaptığımız modeli çok seveceksiniz. Parmakta zincir atkı nasıl yapılır önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Örgü gül zinciri yapılışı yine aynı teknikle örülüyor. Sadece birleştirme kısımları farklı. Her bir şeridi aynı renkle öreceğiniz gibi farklı renlerle de örebilirsiniz. Çocukların da çok seveceği, genç kızların çok seveceği şık bir atkı oldu. Dilerseniz hemen kolay örgülü atkı nasıl örülür anlatımına geçelim.

Örgülü Atkı Yapılışı

Kolay atkı yapılışı herkesin rahatlıkla yapacağı bir model. Hatta siz şeritleri ördükten sonra çocuklarınızdan yardım alabilir onlardan örgü kısmını yapmasını isteyebilirsiniz. Yeni başlayanlar içinde basit bir proje. Parça iplerle veya yeni iplerinizle örebilirsiniz. Elinizdeki ipler ince ise birkaç kat yaparak kalınlaştırabilirsiniz. Kolay örgü atkı nasıl örülür başlayalım.

Atkıyı 10 mm şiş ile örüyoruz. 10 mm için uygun ipler seçebilirsiniz. Modeldeki ölçüler için 400 gr ip kullanılmış. Parçaları dikmek için iğneye ihtiyacımız olacak birde. İp miktarınız örmek istediğiniz şeridin genişliğine ve uzunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Kalın iplerle örüldüğü için örgü fular modelleri çok çabuk bitecektir. İpleriniz şişleriniz hazırsa şişe e5 ilmek atarak başlayabilirsiniz. Daha sonra önden düz, arkadan ters örerek 3 metre uzunluğunda 3 şerit örüyoruz.

Kolay Örgülü Atkı Nasıl Örülür? 1

Daha sonra bu şeritleri uç kısmından dikerek birleştiriyoruz. Ve saç örgümüzü yapmaya başlıyoruz. Son bitiş kısmını da yine dikiyoruz.

Kolay Örgülü Atkı Nasıl Örülür? 2

Kolay Örgülü Atkı Nasıl Örülür? 3

Kolay Örgülü Atkı Nasıl Örülür? 4

Ve şimdi püskül yapalım atkımızın uçlarına.

Kolay Örgülü Atkı Nasıl Örülür? 5

Kolay Örgülü Atkı Nasıl Örülür? 6

Kolay Örgülü Atkı Nasıl Örülür? 7

Kolay Örgülü Atkı Nasıl Örülür? 8

Kolay Örgülü Atkı Nasıl Örülür? 9

Kolay Örgülü Atkı Nasıl Örülür? 10

Çok güzel oldu. Tüm detayları ile kolay örgülü atkı nasıl örülür paylaştık. Şimdi şişe ilmek nasıl atılır ve düz – ters örgü nasıl örülür izleyelim.

Kolay Örgülü Atkı Nasıl Örülür?

Kolay Örgülü Atkı Nasıl Örülür? 11

Kaynak : https://www.porcuatrocuartos.com/como-hacer-una-bufanda-de-punto-trenzada/4463

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler