Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Düğmeli Erkek Boyunluk Yapılışı

Bildiğimiz örgü modellerinin birleşiminden oluşan harika bir boyunluk tarifi hazırladık. Düğmeli erkek boyunluk yapılışı. Örmesi çok kolay bir model. Herk renk ile örebilirsiniz. Gri tonları, kahveler, maviler, kremler… Eminim hepsi ile çok güzel olacaktır. Yeni modelin tarifine geçmeden önceden paylaştığımız boyunluk modelleri yapılışından bahsedelim. Erkek örgü boyunluk modelleri ve yapılışında kullandığımız örneği hep boyunluk modellerinde gördüm. Ve paylaştığımız ilk andan itibaren çok beğenildi. Çok sevildi. 90 değişik erkek örgü atkı modelleri paylaştık. Galeri içinde o kadar güzel modeller var ki. Şiş ile örülen modellerden oluşan harika örnekler. Örgü erkek atkı modelleri için genelde koyu tonlar tercih ediliyor. Sarılar, yeşiller, hardal renkleri de çok güzel duruyor. Şiş örgü modelleri ile yapılmış yeni modelimiz olan düğmeli erkek boyunluk yapılışına geçelim.

Erkek Boyunluk Yapımı

Düğmeli erkek boyunluk yapılışı 152 x 25 cm ebatlarında. Boyunluk ölçüleri soran birçok takipçimiz var. Aslında herşey kendi tercihlerine bağlı. İstedikleri uzunlukta yapabilirler. Modeldeki ölçüler bu şekilde. Boyunlukta haraşo örgü modeli, saç örgü modeli, düz örgü ve ters örgü kullanılıyor. 5 tane de düğme kullanıyoruz.

Boyunluğa 60 ilmek ile başlıyoruz. Daha sonra 5 tana düğme ilik deliği de bırakarak lastik örüyoruz. İstediğiniz uzunlukta örebilirsiniz. Daha sonra lastikten sonra başta ve sonda haraşo örgü örüyoruz. Haraşoların yanına saç örgü modelini kuruyoruz. İki saç örgünün arasına ise 2 sıra haroşo örgü modeli 2 sıra düz örgü modeli koyuyoruz. İstediğimiz ölçülere ulaşınca yine lastik ile bitiriyoruz. Düğmeleri dikiyoruz. Boyunluğu tamamlıyoruz.

Boyunluğumuzun ayrıntılı yapılışını aşağıda pdf dosyasında bulabilirsiniz.

düğmeli erkek boyunluk yapılışı pdf

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/trilobite-5

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler