Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş Örgü Battaniye Modelleri

Şiş battaniye örnekleri modelleri yapılışı hazırladık. Çok şık bir model. Örgü elbezi modellerinde, bebek örgü modellerinde, yelek modellerinde ve birçok örgüde kullanacağınız çok güzel bir örnek. Şiş örgü battaniye modelleri yapılışını örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla yapabilirler. Kolay örgü modellerinden. Şiş örgü bebek battaniyesi modelleri olarak yapabilirsiniz. Veya bebek örgü modellerinde bebek hırka yapımı, yelek yapımı, boyunluk, şapka modellerinde kullanabilirsiniz. Erkek bebek örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Model biraz videolu delikli boyunluk modeli yapılışına benziyor. Şık bir örnek. Boyunluk modellerinde kullanabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan şiş örgü battaniye modelleri yapılışına geçelim.

İki Şişle Battaniye Örnekleri

Şiş örgü battaniye modellerinin yapılışı kolay bir örnek. Orjinal tarifinde el bezi modelleri olarak yapılmış. Battaniyede ve diğer örgü modellerinde de çok şık duracaktır. Şimdi yapılışına geçelim. İlmek sayısı olarak tek sayı olmasına dikkat edelim. İstediğiniz uzunlukta yapabilirsiniz.

Şişimize istediğimiz uzunlukta tek sayı olacak şekilde ilmek atalım.

1.tur : Tüm turu düz örerek tamamlayalım.

2.tur : 1 ilmek düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar 1 ilmeği örmeden diğer şişe alamı ve 1 ilmek düz olarak örelim.

3.tur : Tüm turu düz örerek tamamlayalım.

4.tur : 2 ilmek düz olarak örelim. Sıra sonuna 3 ilmek kalana kadar 1 ilmeği örmeden diğer şişe alamı. Ve  1 ilmek düz örelim. Son 3 ilmeği ise 1 ilmeği örmeden diğer şişe alalım ve 2 ilmeği düz örerek tamamlayalım.

5.tur : Tüm ilmekleri düz olarak örelim.

Modelin yapılışı bu 5 turdan oluşuyor. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar tur tekrarı yaparak örebilirsiniz. Kenar oyası için istediğiniz modeli kullanabilirsiniz. Birkaç tur çevreyi sık iğne ile örüp üzerine tığ işi ponpon kenar yapılışı yapabilirsiniz.

Şiş Örgü Battaniye Modelleri

Şiş Örgü Battaniye Modelleri 1

Kaynak : https://www.nourishandnestle.com/knot-another-washcloth/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler