Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

4 Yapraklı Yonca Motifi Yapılışı

4 yapraklı yonca motifi yapılışını süper bir model. Bebek battaniyesi olarak örüp kullanabilirsiniz. Yapılışını sizlere şemalı ve adım adım resimli olarak hazırladık. Yine yonca örgü modelleri ile yapılmış farklı örneklerimiz de var. Mesela yazma oyası modelleri olarak veya çeşitli süslemelerde kullanabileceğiniz oyamız var. Yonca oya modeli yapılışı süper bir örnek. Havlu kenarı olarak da yapabilirsiniz. Motifli olarak değil sıralı olarak yani bütün olarak örmek isterseniz de yine yonca desenli harika bir battaniye tarifi var. Bebek örgü modellerinde, bebek yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Tığ işi örgü ile ördüğümüz modelin yapılışına yonca desenli bebek battaniyesi nasıl yapılır yazımızdan ulaşabilirsiniz. Şimdi 4 yapraklı yonca motifi yapılışını inceleyelim.

4 Yapraklı Yonca Motifi Nasıl Örülür?

4 yapraklı yonca motifi yapılışının hemen şeması ile başlayalım. Pamuklu ipler, merserize ipler kullanabilirsiniz. Motifin yapılışında her türlü ip kullanabilirsiniz. Ve ipinize göre tığlar seçebilirsiniz. İpin üzerindeki tığ ölçülerine göre belirleyebilirsiniz.

4 Yapraklı Yonca Motifi Yapılışı

Şemada kullanılan sembollere değinelim. Daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına gelir. x ler sık iğne anlamına geliyor. Yine motifin yapılışında fıstıklar da kullanıyoruz. Yan fıstıklar 3 kez dolayarak, dik fıstıklar ise son ilmekleri birlikte örerek yapıyoruz. Önce kare motifi örüyoruz. Daha sonra yonca kısmındaki bordürü geçiyoruz.

4 yapraklı yonca motifi yapılışını resimli olarak inceleyelim. %  100 pamuklu ipler kullanılmış harika bir motif.

Motifi örmek oldukça keyifli. Her renk ile örebilirsiniz. Yonca bordürlerini ise yoncada kullandığımız rengin koyusu ile yapıyoruz. Birbiri ile uyumlu renklerle de yapabilirsiniz. Motif harika bir motif. Şimdi iki farklı renkle örülmüş örneklerini görelim. Ve dilediğimiz örgümüzde kullanalım.

4 Yapraklı Yonca Motifi Yapılışı 18

4 Yapraklı Yonca Motifi Yapılışı 19

4 Yapraklı Yonca Motifi Yapılışı 20

Kaynak : https://mypicot.com/4042.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler